proc_eboi_1.jpg
ABW, CBŚ i Straż Graniczna na ćwiczeniach w Myszkowie
05-06-2015  administrator2758

Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Podziemnych Zjawisk Kresowych zaoferowało naszym służbom specjalnym poligon do ćwiczeń. Miejscem tym były pozostałości po magazynach przy ul. Kopernika.

Jedynym obiektem, który pozostał w „całości” jest ponad 20m rotunda. Na niej to drużyny z ABW, CBŚ i Straży Granicznej ćwiczyły w dniach 26-28 maja. Zajęcia te odbywały się w ramach „THE POWER OF SYNERGY” w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej i zorganizowanej.  U nas, wykorzystując naturalne warunki, drużyny ćwiczyły techniki linowe. Projekt ten, oprócz wymiany informacji przewiduje szereg działań specjalistycznych m.in. szkolenia w zakresie techniki jazdy ofensywnej, techniki operacyjnej, zatrzymania szczególnie niebezpiecznych przestępców czy właśnie ćwiczonych u nas technik linowych. Szkolenie w ramach projektu Power of Synergy prowadził Klub Alpinistyczny Grupy Beskidzkiej GOPR.

Myszkowskie Speleo we współpracy z MTBS-em, stanie się wkrótce dzierżawcą tego terenu. W zamian za rozbiórkę rozpadających się budynków, MTBS oddaje Stowarzyszeniu teren, na którym w przyszłości powstanie przestrzeń sportów ekstremalnych. To kolejny przykład współpracy, przy dużym zaangażowaniu burmistrza Żaka, instytucji miasta i stowarzyszenia. Strasząca dziś rudera w przyszłości może stać się nie lada atrakcją nie tylko dla naszych mieszkańców.

Pogoda Myszków z serwisu