Ekologia i prezenty

Ekologia i prezenty

W świątecznej atmosferze odbyło się w czwartek, 20 grudnia, podsumowanie dwóch konkursów ekologicznych ogłoszonych przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, którego fundatorami byli Burmistrz Miasta Myszkowa i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W sali sesyjnej UM zgromadzili się laureaci, na których czekała cała masa prezentów. Hulajnoga, gry edukacyjne. MP4 to tylko niektóre z nagród, otrzymane za konkurs plastyczny.

W ramach „Grantu na edukację” uczestnicy wykonywali prace plastyczne. Tematy prac były zróżnicowane w stosunku do grup wiekowych.
Spotykając się z laureatami, burmistrz Żak dziękował za tak ogromne zainteresowanie konkursami.
- Jestem spokojny o edukację ekologiczną w naszym mieście. Cieszę się i bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie i tak dużą wiedzę ekologiczną - mówił burmistrz wręczając nagrody.

Drugim z konkursów był już po raz siódmy ogłoszony konkurs dla szkół i przedszkoli, zbierania zużytych baterii. W okresie od 1 marca do 30września dzieci młodzież zebrały w sumie 1868,43 kg zużytych baterii.

Laureaci konkursu zbierania zużytych baterii
W kategorii A - przedszkola - zwyciężyło Przedszkole nr 5 i otrzyma siedem sztuk samochodów „wywrotka”.

W kategorii B - szkoły podstawowe - zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 i otrzyma grę CYMBERGAJ DWS SPORT HT 2001.

W kategorii C - gimnazja - zwyciężyło Gimnazjum nr 1 z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 i otrzyma trzy sztuki odtwarzacza GRUNDIG RRCD.

Ponadto wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymają nagrody za udział w konkursie:

Przedszkola otrzymają:
- drukarkę BROTHER DCP-J140W
- komplet zabawek w którego skład wchodzą: piłka, kręgle, puzzle, klocki, lalka, zestaw sprzątający oraz auto.

Szkoły Podstawowe otrzymają:
- drukarkę BROTHER DCP-J140W
- komplet książek w którego skład wchodzą następujące publikacje:
* Świat Nauki
* Encyklopedia - Świat Zwierząt
* Kocham Polskę – Historia
* Encyklopedia dla dzieci

Gimnazja otrzymają:
- drukarkę BROTHER DCP-J140W
- komplet książek w którego skład wchodzą następujące publikacje:
* 365 pytań i odpowiedzi
* Encyklopedia nauki
* Encyklopedia zwierząt

Wszyscy uczestnicy konkursów obecni na rozdaniu nagród otrzymali pamiątkowy kubek oraz długopis z napisem „Zbieramy zużyte baterie”.

Ekologia i prezenty (Ilość zdjęć w galerii: 9)