By uczcić Powstańców Powstania Styczniowego

By uczcić Powstańców Powstania Styczniowego

Z 28 lutego na 1 marca 1863 roku pod Mrzygłodem, odbyła się jedna ze zwycięskich bitew Powstania Styczniowego. Za ten czyn, Mrzygłód został ukarany odebraniem praw miejskich.

By uczcić powstańców, w 150. rocznicę Powstania Styczniowego zapraszamy na uroczystości, które rozpoczną się 28 lutego o godz. 17.00, wieczornicą w szkole w Mrzygłodzie.

Przy zapalonych pochodniach, przejdziemy pod mogiłę Powstańców do lasku przy ulicy Nadrzecznej, któremu nadane zostanie imię płk. Teodora Cieszkowskiego, dowódcy walczącego oddziału. Tam też, odbędzie się inscenizacja bitwy z udziałem grup rekonstrukcji historycznej. Po złożeniu kwiatów na mogile Powstańców, przejdziemy na rynek. Na pomniku Powstańców zostanie zamontowana tablica pamiątkowa, odbędzie się apel poległych, chór zaśpiewa „Marsz Polonia”. Uroczystą mszą św. za poległych w kościele pw. NMP w Mrzygłodzie, zakończymy uroczystości.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Myszkowa na obchody uroczystości.