Dzień Ziemi w przedszkolu

Dzień Ziemi w przedszkolu

W dniu 23.04.2013 roku przedszkolaki z "jedynki" obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Dzieci od samego rana  przygotowywały się do uroczystego marszu. Po śniadaniu wszyscy wyruszyli w wielobarwnym korowodzie ulicami naszego miasta. Oczywiście nie mogło zabraknąć transparentów o treści ekologicznej. Chłopcy z grup starszych dzielnie prezentowali hasła „Żyj z przyrodą w zgodzie”, „Nasza Ziemia to nasze wspólne dobro”. Przedszkolaki śpiewały piosenki ekologiczne „Posprzątajmy świat” oraz „Ziemia wyspa zielona”.

Po uroczystym marszu dzieci zaopatrzone w worki na śmieci oraz rękawiczki porządkowały teren wokół przedszkola.

Uwieńczeniem całodziennych obchodów było rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Pokochajmy Drzewa”. Na konkurs wpłynęło 36 prac z wszystkich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w Myszkowie. W przedszkolu zorganizowano wystawę, na której wystawiono nadesłane prace. Wszystkie były piękne, wymagały dużo pracy i wyobraźni.
Powołana Komisja wybrała po 3 prace z każdej kategorii wiekowej.

Kategoria 3-4 latki
I MIEJSCE - Jagoda Drząszcz 4 lata – Przedszkole nr 5 w Myszkowie
II MIEJSCE -  Maja Zaczkowska 4 lata – Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Myszkowie
III MIEJSCE - Bartłomiej Kraszczyński 3 lata – Przedszkole nr 2 w Myszkowie