"Piękna nasza Polska cała" w wykonaniu przedszkolaków

"Piękna nasza Polska cała" w wykonaniu przedszkolaków

Przedszkole nr 1 w Myszkowie było organizatorem IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”, który odbył się 13.XI.2013r w Miejskim Domu Kultury. Do konkursu przystąpiło 13 uczestników z gminy Myszków w kategorii wiekowej 5 - 6 lat.

Wszyscy uczestnicy pięknie recytowali wiersze o Ojczyźnie a ich popisy gromkimi brawami nagradzali zaproszeni goście: Marzanna Wieczorek – kierownik MZEASiP, Jolanta Kempa – z-ca kierownika MZEASiP, Aleksandra Pindych - dyrektor MDK, Barbara Cupiał - dyrektor Przedszkola nr 1 (gospodarz uroczystości), jurorzy oraz zgromadzona w sali widowiskowej publiczność.

Na uroczystości swoje umiejętności wokalne oraz taneczne prezentowały dzieci z grup starszych. „Misie” i „Biedronki” zaśpiewały piosenkę „Płynie Wisła”, następnie dzieci z grupy „Biedronki” zatańczyły krakowiaka, „Misie”- trojaka. Pomiędzy występami mali i duzi widzowie wspólnie bawili się przy muzyce oraz mieli możliwość popisania się  swoją wiedzą biorąc udział w Quizie o naszym Kraju.

Jury w składzie :
- Aleksandra Bulska – nauczyciel w SP nr 5
- Nina Grabowska – nauczyciel muzyki w SP nr 5
- Katarzyna Miklas – instruktor, choreograf w MDK
miało bardzo trudne zadanie do wykonania ponieważ poziom występów był bardzo wyrównany.

Nagrody otrzymali:
I miejsce - Michał Błachowicz lat 6 z Przedszkola nr 5 im. M. Konopnickiej
II miejsce - Iga Kaszlewicz lat 6 z Przedszkola nr 3 z Oddz. Integracyjnymi
III miejsce - Marysia Rakowska lat 5 z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 6

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

"Piękna nasza Polska cała" w wykonaniu przedszkolaków (Ilość zdjęć w galerii: 6)

1966/3390