Promotor Myszkowa 2013

Promotor Myszkowa 2013

To już po raz dziewiąty, w piątek 7 lutego wręczono zaszczytne tytuły „Promotora Myszkowa”. Przyznawane co roku wyróżnienia i statuetki, mają  docenić i uhonorować ludzi i firmy, którzy poprzez swoją działalność, promują oraz wzbogacają nasze miasto.

Tegoroczna gala odbywała się w nieco innym stylu niż rok temu. Święto prawie „oskarowe”, przy specjalnie na tę okazję napisanej muzyce Sebastiana Rucińskiego. Na czerwonym dywanie stanęli nie tylko tegoroczni laureaci, bowiem laudacje przyznania statuetki i wyróżnień ogłosili ubiegłoroczni zdobywcy. Galę, w ciepłym i wielkim stylu, prowadzili Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak i Katarzyna Miklas.

Podczas tegorocznej uroczystości została podpisana umowa o partnerstwie i współpracy z węgierskim miastem Bèkès, a na sali obecni byli również nasi wieloletni partnerzy z czeskiej Kopřivnicy. Uroczystość zakończył występ Roberta Talarczyka przy akompaniamencie Ewy Zug i Krzysztofa Maciejowskiego.

Kończąca uroczystość, Katarzyna Miklas wypowiedziała słowa Henry Forda: ”Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces” jako dowód na to, że razem można więcej. By uroczystość ta była tak podnosłą potrzeba było wielu ludzi i wiele dobre woli. Akceptacji burmistrza Żaka, pomysłów i realizacji pracowników Referatu Promocji oraz pomocy Domu Kultury. Zdjęcia, które można oglądać na naszej stronie, uzyskaliśmy dzięki uprzejmości Agnieszki Kowalczyk i Anny Niemczyk.

Za rok Jubileuszowa Gala, która zgromadzi wielkich ludzi naszego miasta, ale jak widać po tegorocznej uroczystości, również ludzi, którzy czują, że  mogą wziąć udział w jej realizacji. Gala Promotor Myszkowa staje się powoli świętem miasta. Takie też odczucia mieli nasi goście, którzy zgodnym głosem potwierdzali, że na sali panowała rodzinna i ciepła atmosfera.

Wyróżnienia i Statuetki „Promotor Myszkowa” otrzymali.

Kategoria: Duże i średnie przedsiębiorstwo
Statuetka:
ZWM Metal–System Sp. z o.o.
SOKPOL Sp. z o.o.
Wyróżnienie:
Odlewnia „CEMA-Mystal” Sp. z o.o.

Kategoria: Małe i mikro przedsiębiorstwo
Statuetka:
Weir Gabbioneta Poland Sp. z o.o.
Tadeusz Gryl

Kategoria: Kultura
Patrycja Słomczyńska
Teatr „Fajrant”