Muzyczne popołudnie

Muzyczne popołudnie

To już po raz drugi będziemy mieli okazję posłuchać przepięknych utworów wykonanych przez rodzimych i zagranicznych artystów. Program autorski Jarosława Woszczyny, który wspiera Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak, a sponsoruje firma Serix Waldemara Kitali może na stałe wejdzie do programu letnich, niedzielnych popołudni.

Pierwszy z koncertów zgromadził całkiem niemałą publiczność. Zapraszamy na kolejną edycję 24 sierpnia na plac przed MDK o g. 17.00. Jedną z form tego koncertu jest bezpłatna dedykacja. Poniżej prezentujemy listę utworów i wykonawców. Za pośrednictwem maila d.art@mdk-myszkow.pl do dn. 23 sierpnia i do 22 sierpnia na adres promocja@miastomyszkow.pl można dla bliskiej osoby, bezpłatnie zamówić dedykację. Ta nowa forma współuczestnictwa w koncercie może sprawić ogromną radość naszym bliskim. Zapraszamy na koncert i zamawianie dedykacji. Do zobaczenia na koncercie!

1. SUMMER STRING QUARTET czyli cztery sympatyczne Panie , mające na swych indywidualnych, artystycznych kontach już wiele sukcesów, teraz postanowiły połączyć siły i zamierzają zdobyć serca odbiorców muzyki lekkiej i przyjemnej lecz nie pozbawionych dobrego smaku.
Choć pod wspólnym szyldem nie grają jeszcze długo, przebojem zdobywają miejsce na muzycznej scenie. Już teraz można usłyszeć je w sekcji smyczków na nagraniach m.in. Andrzeja Grabowskiego oraz dopiero od jesieni, na płytach Lidki Pospieszalskiej i zespołu z kręgu muzyki reggae Jafia Namuel obchodzącego w tym roku 20 lecie istnienia.
SUMMER STRING QUARTET tworzą:
Monika Wrzos – skrzypce
Elżbieta Skrzymowska – skrzypce
Jolanta Brandys – altówka
Wioletta Marecka – wiolonczela

"Blue tango" L. Anderson
"Tango Ilusion" E. Hentschel
"Siedem róż" Z. Maklakiewicz
Scott Joplin: "Paragon Rag", "Country Club", "The Entertainer"
Muzyka filmowa:
H. Mancini "Two for the road" i "Newhart",
Vladimir Cosma "Reality"
Jerry Bock "If I were a rich man" i "Sunrise Sunset"

Miniatury klasyczne:
"Pizzicato polka" J.J.Strauss
"Poemat" Z. Fibich
"Melodia" A. Rubinstein
"Habanera" z opery Carmen G.Bizet
"Eine kleine nachtmusik" W.A.Mozart
Pozostałe:
"Yesterday" z repertuaru The Beatles
"Smoke gets in your eyes" J.Kern
"One kiss" O.Hammerstein
"Softly as in the morning sunrise" O.Hammerstein
"Na stokach Mandżurii" I.Szatrow

2. KUPI??SKI GUITAR DUO czyli Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński to dziś jeden z najbardziej docenianych duetów gitarowych. Pomimo młodego wieku, są już zarówno  utytułowanymi instrumentalistami jak również szanowanymi wykładowcami wyższych uczelni i to w stopniu doktora!
Duet ten łączy pasja, wyjątkowa muzykalność oraz technika gry na najwyższym poziomie. Wyjątkowa energia i wirtuozeria gry sprawiają, że recitale duetu pozostawiają odbiorcom bogate, niezapomniane wrażenia, stają się podróżą do świata muzycznych emocji i zachwycają swoim pięknem.

1. Isaac Albéniz (1850-1909) – Asturias,
2. Astor Piazzolla (1921-1992) – Invierno Porteño
3. Gioacchino Rossini (1792-1868) – La gazza Ladra – Uwertura

3. PRZEMYS??AW WITKOWICZ to wokalista, kompozytor i pedagog.
Obdarzony niezwykłym głosem artysta od 20 lat związany jest z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Wystąpił w ponad 2000 spektakli muzycznych od operetek, poprzez bajki muzyczne do musicali.
W latach 90-tych komponował utwory śpiewane przez Jarosława Wasika, z którym zagrał na największych festiwalach muzycznych w kraju.
Jest współzałożyciel Teatru „Wit-Wit” oraz młodzieżowej grupy teatralnej GTM JUNIOR przy Gliwickim Teatrze Muzycznym.
Oto jak sam Przemysław Witkowicz określa to co robi: „Ostatnią artystyczną materią,w której się poruszam, to własne kompozycje śpiewane dwoma głosami: barokowym kontratenorem i popowym barytonem”.

Program:
1. „Asavigny”- komp. Przemysław Witkowicz.
2. „Impresja” - komp. Przemysław Witkowicz.
3. „Bach wokaliza II” - komp. Przemysław Witkowicz.
4. „Życie by mieć” - komp. Przemysław Witkowicz.

2076/3372