Strażackie zmagania

Strażackie zmagania

W ostatnią niedzielne (14.09.), w słoneczne popołudnie odbyły się coroczne, miejskie zawody ochotniczych straży pożarnych. W tym roku gospodarzem imprezy byli strażacy z OSP Nowa Wieś, której Prezesem jest Wacław Gabryś. Zmagania strażaków odbywały na boisku sportowym Warty Calidy. Świetnie przygotowany tor przeszkód, pokonywały drużyny z Myszkowa, Smudzówki , Nowej Wsi i Będusza. Gospodarze imprezy jako jedyni wystawili trzy zespoły- drużynę żeńską, młodzieżową i seniorów. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Myszkowie st. bryg. K. Migalski, a sędzią głównym był st. kpt. P. Szulc. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza. W obu, zwycięzcą okazali się gospodarze – strażacy z Nowej Wsi. W ćwiczeniach bojowych drugie miejsce zajęła OSP Myszków, a trzecie OSP Smudzówka. Natomiast w sztafecie na drugim miejscu uplasowała się OSP Smudzówka, Myszków zajął trzecie miejsce. Podobnie jak w roku poprzednim poza konkurencją, jednak z bardzo dobrym, konkurencyjnym czasem, uplasowała się drużyna VIP-ów. Ćwicząca pod okiem komendanta miejskiego OSP Sławomira Mikody drużyna, zarówno sztafetę jaki ćwiczenia bojowa pokonała bez trudu. Zespół, w skład której weszli: Włodzimierz Żak, Dorota Ćwiląg, Grzegorz Urban, Artur Wrona, Aleksandra Pindych, Bożena Raczek, Jacek Woś oraz przy motopompie strażak Tadeusz Kobuszewski może w przyszłości stać się poważnym konkurentem. Zapewne dla wszystkich startujących najmilszym akcentem była obecność życzliwej i dobrze się bawiącej publiczności. Tegoroczne zawody za nami. Nagrody, które ufundował Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak w postaci Pucharu dla zwycięzcy i węży dla wszystkich startujących jednostek- rozdane, super smaczna grochówka zjedzona- tak więc pora na ćwiczenia do przyszłorocznych zmagań.

Strażackie zmagania (Ilość zdjęć w galerii: 59)