Nowa kładka na Warcie

Nowa kładka na Warcie

Zgodnie z zawartą umową, 4 grudnia odbył się odbiór techniczny kładki dla pieszych i rowerów na rzece Warcie.

Umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Banimex Sp.z o.o. zawarto 3 października. Prace w ciągu ul. Kościuszki odbywały się więc w szybkim tempie, tym bardzie, że najpierw trzeba było rozebrać starą kładkę, a  dla prawidłowego funkcjonowania kabli elektroenergetycznych i teletechnicznych, musiano zbudować kładkę tymczasową. Znaczną część konstrukcji mostowej wykonywano poza miejscem budowy, dlatego też mogło się czasami wydawać, że prace przebiegają opieszale.

W ramach budowy wykonano nową konstrukcję stalową, izolację wszystkich elementów kładki, zbrojenie betonu oraz betonowanie podpórek. Zamontowano żelbetową płytę pomostową. Całość inwestycji to 1.163.193,78 zł. finansowane ze środków własnych Gminy. Nowa kładka cieszy nie tylko oko, jest przede wszystkim bezpiecznym ciągiem komunikacyjnym.

Nowa kładka na Warcie (Ilość zdjęć w galerii: 2)