proc_eboi_1.jpg
"Promotor Myszkowa" po raz siódmy
23-01-2012  Administrator 2602

Składając wszystkim życzenia, w tym pierwszym miesiącu Nowego Roku, życzę, byście Państwo mogli powtarzać za Thomasem Alva Edisonem ”Nie przepracowałem ani jednego dnia swoim życiu. Wszystko co robiłem, to była przyjemność” - powiedział Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak do zebranych na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, w piątkowy wieczór, podczas wręczenia statuetek „Promotor Myszkowa 2011”.

Już siódmy raz z rzędu, zostały wręczone statuetki dla osób i firm, które w sposób znaczący promują nasze miasto.  Z roku na rok, impreza coraz bardziej  „rozrasta” się, o nowe kategorie, ale i w swojej oprawie, staje się coraz ciekawsza. W tym roku burmistrz W. Żak powołał Kapitułę, która wskazała wyróżniające się osoby i instytucje. Galę wręczenia statuetek poprowadził burmistrz Żak wraz z pracownikiem MDK Martą Kozińską. W pełen humoru, lecz uroczysty sposób, przedstawiono nominowanych. Promotora Myszkowa roku 2011 w kategorii duże i średnie przedsiębiorstwo zdobyła Piekarnia Brel, której znane są nie tylko smaczne produkty, ale doceniono także działalność charytatywną firmy. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła firma PKR Sp. z o.o. Jej Prezes sprawił, że w mieście pojawiły się cztery nowe firmy, a do naszych drzwi puka piąta.

W kategorii małe i mikro przedsiębiorstwo, Promotora Myszkowa za rok 2011, otrzymała Pizzeria Capri. Tego miejsca, które jest sceną dla wielu znanych zespołów, ale i uczestnikiem wielu charytatywnych imprez, mieszkańcom naszego miasta  przedstawiać nie trzeba. Wyróżnienie w tej kategorii, otrzymała firma Centrum Nakładania Powłok, której produkty można spotkać w Australii, USA, Afryce czy Krajach Skandynawskich.

Oprócz ciała, jakim jest gospodarka, doceniono i ducha, czyli kulturę. Za całokształt swojej działalności, Promotora Myszkowa za rok 2011 otrzymał zespół ShaleyesH. Wyróżnienie w tej kategorii, otrzymała Katarzyna Miklas, jedna z aktywniejszych kobiet  naszego miasta. W dziedzinie sportu,  Promotora Myszkowa za rok 2011 otrzymało Myszkowskie Towarzystwo Siatkarskie „AS”, a wyróżnienie Jacek Woś, propagator sportu wśród dzieci i młodzieży oraz Agata Rok, "najsilniejsza 15-latka". Agata pod okiem swojego ojca Henryka ćwiczy, z wieloma sukcesami podnoszenie ciężarów.

W tym roku, po raz pierwszy, Kapituła przyznała Promotora Myszkowa w kategorii ”myszkowski entuzjasta”. Ten zaszczytny tytuł otrzymał promotor zdrowego trybu życia, wielki orędownik wędrówek rowerowych, który rozsławił szlaki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, autor książek i przewodników turystycznych Marian Kotarski.

Promotor to okazja, by przedstawić rodzimych artystów. Jednym z nich jest nasza skrzypaczka Patrycja Słomczyńska. Mimo młodego wieku, Patrycja wygrywa kolejno wszystkie międzynarodowe konkursy, w który bierze udział. Dla przykładu w roku ubiegłym była laureatką trzech konkursów we Włoszech i jednego w Austrii. Galę zakończyli soliści Operetki Śląskiej w spektaklu „W rytm walczyka serce śpiewa”.

Okolicznościowy bankiet był sceną dalszych życzeń i gratulacji, które wszystkim „promotorom” oraz zebranym przedsiębiorcom przekazali Poseł na Sejm Jadwiga Wiśniewska, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Wicestarosta Powiatu Myszkowskiego Jan Kieras. W imieniu Posłanki do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik życzenia przekazała Katarzyna Merta-Wałek.