PL EN DE RU
 
baner_1010x90-bieg-01.jpg
proc_eboi_1.jpg
SIP.png
Aktualność
grafika
Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla Patrycji Słomczyńskiej
10-12-2013  Administrator 3744
O nagrodę dla młodych twórców w dziedzinie muzyki dla Patrycji Słomczyńskiej, wystąpił Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak w podziękowaniu za jej promowanie miasta na światowych salach koncertowych.

- Patrycja to bardzo dobra promocja naszego miasta. Dlatego cieszę się, że mój wniosek o nagrodę dla tej młodej i w pełni utalentowanej artystki zyskał poparcie Marszałka. Osobiście bardzo podziwiam wytrwałość i ciężką pracę Patrycji. Wierzę, że sceny świata będą należały do Niej. Patrycja! Życzę Ci tego z całego serca. Dumny jestem, że mamy tak utalentowaną, wspaniałą mieszkankę Myszkowa - mówił Burmistrz Włodzimierz Żak rekomendując osobę Patrycji Słomczyńskiej. 
 
Patrycja Słomczyńska studiuje w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem prof. Bartosza Bryły. Regularnie uczestniczy również w zajęciach prowadzonych przez prof. B. Kuschnira i prof. P. Vernikova w Wiedeńskim Konserwatorium Muzycznym. Podczas studiów licencjackich podjęła równorzędnie studia I st. w Hochschule für Musik in Köln w klasie prof. M. Vaimana. Występuje w charakterze solistki, członka orkiestry i w zespołach kameralnych. 
 
Patrycja Słomczyńska gra na skrzypcach od 9 roku życie. Przyznaje, że to ten instrument stał się pasją jej życia. Przyznaje również, że to dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu wsparciu rodziców osiągnęła sukces. Mimo młodego wieku  jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Już od wielu lat, z żadnego konkursu nie wyjeżdżała bez trofeum. W kwietniu tego roku, na Międzynarodowym Konkursie Solistów w Pekinie zdobyła II nagrodę, nagrodę publiczności i nagrodę za najlepsze wykonanie współczesnego utworu. We wrześniu tego roku, w Rybniku zagrała na koncercie Roda Stewarta. 
 
Do najważniejszych laurów konkursowych należą: 
• I nagroda, wyróżnienie, nagroda specjalna na X Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzyki XX i XXI wieku w Grazu (Austria);
• II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Skrzypcowej w Amsterdamie (Holandia), wrzesień 2011r.;
• II nagroda oraz nagroda specjalna za wykonanie utworu XX/XXI w. na XV Międzynarodowym Konkursie Osobowości Scenicznej im. B. Bartoka w Budapeszcie (Węgry), listopad 2012 r.;
• I nagroda, nagroda publiczności oraz nagroda za osobowość sceniczną  na  XIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Skrzypcowej im. B. Martinu  w Bratysławie (Słowacja), luty 2013 r.;
• II nagroda, nagroda publiczności oraz nagroda za najlepsze wykonanie współczesnego utworu obowiązkowego na Międzynarodowym Konkursie Solistów w Pekinie (Chiny), kwiecień 2013 r. 
Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Kościuszki 26
42-300 Myszków
Tel.:
+48 34 313-26-82
Fax:
+48 34 313-50-29
NIP:
577-19-52-646
Regon:
151398497
facebook