"Piękna nasza Polska cała” w wykonaniu przedszkolaków
16-11-2015  administrator3681

Przedszkole nr 1 „Bajka” w Myszkowie kolejny raz organizowało Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Piękna nasza Polska cała” pod Honorowym Patronatem  Burmistrza Miasta Myszkowa. Konkurs odbył się 10 listopada 2015 r. w Miejskim Domu Kultury.

Celem konkursu jest rozwijanie postaw patriotycznych wśród przedszkolaków, uwrażliwianie na piękno naszej Ojczyzny, popularyzowanie poezji dla dzieci, rozwijanie talentów dzieci i promowanie ich w środowisku.

Uczestników konkursu, którzy zaprezentowali się doskonale podziwiali zaproszeni goście:
Zastępca Kierownika MZEASiP Jolanta Kempa, Dyrektor MDK Aleksandra Pindych, uczniowie klasy IIa z wychowawczynią A. Bulską oraz rodzice.

Jury w składzie:
E. Maciąg-Pichita - nauczyciel języka polskiego w LO,
R. Lewandowska - kierownik artystyczny MDK,
D. Kolczyk - przedstawiciel rodziców,
wyłoniło laureatów:

I miejsce: Idalia Siwek z Przedszkola Nr 4
II miejsce: Julia Wal z Przedszkola Nr 1 "BAJKA",
III miejsce: Oskar Kuban z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi,
wyróżnienie: Marianna Skabek z Przedszkola Nr 2.
Pozostali uczestnicy otrzymali książeczki i pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie urozmaiciły występy "starszaków" z Przedszkola nr 1 „Bajka” a w przerwie konkursu dzieci z widowni wzięły udział w quizie na temat swojej Ojczyzny.