"Piękna nasza Polska cała"
20-11-2017  administrator3004

14 listopada 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbył się Gminny Konkurs Taneczny ,,Piękna nasza Polska cała'' pod patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa, który zorganizowało  Przedszkole nr 1 „BAJKA”.

W konkursie tańca ludowego wzięły udział przedszkolaki z Myszkowa. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowało 7 zespołów w kategorii 6 - 5 latki. Dzieci wykonały polskie tańce ludowe: „Krakowiak”, „Miotlarz”, „Koziorajka”, „Owczareczek”, Taneczny „Kogel - Mogel”. Poza konkursem wystąpiły dzieci z grupy „Żabki'', które rozpoczęły spotkanie ,,Polonezem''.

Konkursowe zmagania obserwowali Goście zaproszeni z Urzędu Miasta, przedszkolaki oraz Rodzice. Tańczące przedszkolaki zadziwiły widownię i jurorów swoimi umiejętnościami i talentem. Pokazały, że warto tradycje ludowe pielęgnować już od najmłodszych lat.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Ewelina Pietrakowska, p. Renata Lewandowska i p. Katarzyna Miklas wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Przedszkole Nr 2
II miejsce - Przedszkole Nr 1 Bajka
III miejsce - Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi,Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Myszkowie, Przedszkole nr 4
Wyróżnienie - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 2

Grupy taneczne otrzymały nagrody i dyplomy.

Konkurs tańca ludowego okazał się pięknym widowiskiem, dostarczającym cennych doświadczeń nauczycielom, a wszystkim widzom miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych.

Organizatorzy dziękują wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie, nauczycielom za włożony ogrom pracy w przygotowanie występów oraz widowni za doping i brawa podczas występów.