proc_eboi_1.jpg
Policja ostrzega - uważaj na oszustów!
25-06-2018  administrator695

Policja ostrzega - uważajmy na oszustów!

Może to być:

• osoba, która podając się za kogoś Ci bliskiego, prosi o wsparcie finansowe lub pożyczkę,
  • osoba, która mówi Ci, że jest policjantem i prosi o pomoc w realizacji tajnej akcji,
  • osoba, która podając się za pracownika banku prosi o hasła i inne dane do Twojego konta,
  • osoba, która podając się za pracownika ZUS proponuje ponowne przeliczenie wysokości emerytury lub inne świadczenie,
  • osoba, która przedstawia się jako pracownik opieki społecznej, NFZ, gazowni, zakładu energetycznego, innych instytucji lub prosi tylko o szklankę wody.

PAMĘTAJ:
Każdą prośbę o pomoc finansową potwierdź i przedyskutuj ze swoją najbliższą rodziną!

Prokuratorzy, policjanci czy inni funkcjonariusze NIGDY NIE PROSZĄ o przekazywanie pieniędzy! TAK DZIAŁAJĄ OSZUŚCI!!!

Pracownicy ZUS NIE ODWIEDZAJĄ swoich klientów w domach w celu poinformowania ich o przysługujących im świadczeniach czy usługach!

Zachowaj szczególną ostrożność wobec obcej osoby odwiedzającej Cię w domu, skontaktuj się telefonicznie z instytucją, która ją do Ciebie skierowała, zadbaj o obecność na spotkaniu zaufanej Ci osoby!

O takich lub podobnych sytuacjach powiadamiaj POLICJĘ! W przypadku kontaktu telefonicznego pamiętaj o ROZŁĄCZENIU wcześniej prowadzonej rozmowy! Zadzwoń pod numer alarmowy 112.