proc_eboi_1.jpg
Duathlon 2018
02-07-2018  administrator479

24 czerwca 2018 r. już po raz trzeci odbył się Duathlon, czyli połączenie biegania/nordic walking i jazdy na rowerze. Imprezę zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie. Udział w zawodach był bezpłatny i każdy z uczestników zobowiązany był do jazdy na własnym rowerze. Specyfika imprezy wyglądała następująco: bieg/ nordic walking - 3 km (pętla Biegu po Zdrowie), rower - 10 km (pętla Biegu V Stawów). W zawodach wystartował również Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.

Powyższa impreza była skierowana do wszystkich uczestników chcących prowadzić zdrowy tryb życia, dlatego też klasyfikacja generalna nie była prowadzona. Wszyscy startujący zawodnicy wzięli udział w losowaniu upominków.

W organizację włączyli się również sponsorzy:
- Urząd Miasta w Myszkowie
- Naturalna Woda Mineralna Jurajska Sp. z o.o. w Postępie
- Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie

Po zakończonych zmaganiach uczestnicy mogli się schłodzić wodą ufundowaną przez sponsora. Opiekę medyczną w ww. biegu sprawowało Stowarzyszenie „Jura Cordis” w Myszkowie wraz ze specjalistycznym sprzętem ratunkowym, a ponadto w zabezpieczeniu biegu swoje wsparcie okazała Ochotnicza Straż Pożarna w Myszkowie-Mrzygłodzie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi.

Podsumowaniem całej imprezy biegowej było rozlosowanie nagród: zegarków sportowych, upominków oraz dodatkowo talonów na siłownię oraz basen w MOSiR Myszków.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnym cyklu „Biegu po Zdrowie”, który odbędzie się 16 września 2018 r.