proc_eboi_1.jpg
Drogi wojewódzkie 791 i 793 na finiszu
18-10-2018  administrator1760

Na finiszu są prace przebudowy dróg wojewódzkich 791 (obwodnica Myszkowa) i 793 (droga Żarki-Myszków).

18 października władze województwa, Zarząd Dróg Wojewódzkich, wspólnie z władzami gmin Żarki i Myszków, przedsiębiorcami, dyrektorami, mediami wizytowały obie drogi.

Zmniejszyliśmy poziom hałasu, nowe technologie, które tu zastosowano zapewniają trwałość po przebudowie na okres minimum 30 lat – powiedział prezes Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor. Remont drogi wojewódzkiej 793 między Żarkami a Myszkowem został wykonany za 36,4 mln zł, z czego około 30,8 mln to dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Województwa Śląskiego – powiedziała Marta Salwierak, radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Na odcinku 5,4 km powstała nowa nawierzchnia wraz z całą konstrukcją drogi, obustronnymi chodnikami i drogą Obwodnica Myszkowa powstała na odcinku 8,4 km, całkowity koszt to ponad 93 mln zł, z dofinansowaniem 85%.

Obwodnica Myszkowa (fragment drogi wojewódzkiej 791)

Kiedy zostałem burmistrzem osiem lat temu, to pierwsze kroki skierował do mnie burmistrz Żarek Klemens Podlejski i zaproponował wspólny wyjazd do Katowic, aby podjąć po raz kolejny działania o remont drogi między Myszkowem i Żarkami. Klemens Podlejski "wychodził" tę drogę. A oprócz nowej infrastruktury drogowej, my w Myszkowie zyskaliśmy jeszcze nową kanalizację – powiedział Włodzimierz Żak, burmistrz Myszkowa.

Kierowcy, mieszkańcy, rowerzyści i piesi praktycznie już korzystają z nowej infrastruktury.Wieloletnie starania przyniosły oczekiwany efekt - mówił burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, dziękując wszystkim za cierpliwość i niedogodności w trakcie remontu.

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Marta Salwierak (przedstawiciel województwa), Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Tabor i Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski