proc_eboi_1.jpg
"Przegląd Tańców Polskich" w wykonaniu przedszkolaków
26-11-2018  administrator106

14 listopada 2018 r. Przedszkole nr 1 „Bajka” w Myszkowie było organizatorem uroczystości w MDK pt. „Przegląd Tańców Polskich” - 11 edycja.

Do tej pory były to konkursy taneczne, w tym roku ze względu na bardzo doniosłą chwilę, a mianowicie 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości przyjęło nieco inna formę, czyli Przegląd Tańców Polskich

Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka.

Celem uroczystości były:
- Integracja międzyprzedszkolna,
- Kształtowanie uczuć patriotycznych, tożsamości narodowej, wyrabianie szacunku do symboli narodowych,
- Pielęgnowanie i kultywowanie polskich tańców z różnych stron naszego kraju,
- Uczczenie 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości
- Czerpanie przez dzieci satysfakcji z bycia Polakiem i patriotą

W Przeglądzie udział wzięły przedszkola i oddziały przedszkolne:
Przedszkole nr 1 „Bajka”, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5 im Marii Konopnickiej, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 5.

Uroczystość rozpoczęli gospodarze. Dzieci z grupy „Jabłuszka” krótką lekcją historii przypomniały, dlaczego Polski nie było przez wiele lat na mapie i zaśpiewały wzruszające patriotyczne piosenki, a dzieci z grupy "Krasnoludki” zatańczyły  „Poloneza”. Wszyscy zaproszeni goście, publiczność i uczestnicy przeglądu odśpiewali nasz hymn narodowy.

Po części oficjalnej odbył się przegląd tańców. Wszyscy uczestnicy przeglądu zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Za zaangażowanie i piękny taniec przedszkolne zespoły zostały nagrodzone dyplomami i upominkami, które wręczał burmistrz Włodzimierz Żak oraz dyrektor Przedszkola nr 1 „Bajka” w Myszkowie Barbara Cupiał, a nauczyciele przygotowujący dzieci do uroczystości otrzymali podziękowania.

Organizatorzy „Przeglądu Tańców Polskich” składają serdeczne podziękowania wszystkim placówkom, które wzięły udział w tak ważnym przedsięwzięciu dla kształtowania postaw patriotycznych, jak również nauczycielom, rodzicom i wszystkim osobom, które pomogły i zaangażowały się w organizacje uroczystości.