Burmistrz wziął udział w Biegu Zatopka w Koprivnice
23-09-2019  administrator597

Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak wraz z grupą biegaczy z Myszkowa, wziął udział w 17. Biegu Emila Zatopka w Koprivnice, mieście partnerskim Myszkowa.

Jak co roku, grupa biegaczy z naszego miasta odpowiada na zaproszenie władz Koprivnice i bierze udział w tym wyjątkowym biegu poświęconemu najlepszemu czeskiemu biegaczowi i olimpijczykowi Emilowi Zatopkowi.

W tym roku, oprócz burmistrza, Myszków reprezentowali: Ewa Kuzior, Katarzyna Miklas, Piotr Miklas oraz Marek Ferdynand

Bieg Zatopka odbywa się regularnie w najbliższą sobotę od urodzin biegacza, czyli 19 września 1922 r. Co ciekawe, tego samego dnia urodziła się również jego żona Dana Zatopkova.

Bieg rozpoczyna się w Koprivnice, rodzinnym mieście Emila Zátopka, w pobliżu poświęconego mu pomnika, który został uroczyście odsłonięty 21 września 2002 r. w 80. rocznicę urodzin Emila Zátopka. Startem każdego wyścigu zajmuje się Pani Dana Zátopková, pod nadzorem członków Czeskiego Klubu Olimpijskiego i Czeskiego Komitetu Olimpijskiego.

Meta biegu znajduje się w Rožnovie pod Radhoštěm, oddalona o 22,3 km, w miejscu spoczynku tego wybitnego biegacza. Tam również odbywa się ceremonia wręczenia nagród, w których uczestniczą członkowie Czeskiego Klubu Olimpijskiego wraz z Daną Zátopkovą, przedstawiciele Czeskiego Komitetu Olimpijskiego oraz zaproszeni goście.