Dofinansowanie z MON dla Myszkowa na modernizację strzelnicy
28-11-2019  administrator1133

27 listopada br. Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak odebrał w Warszawie z rąk Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 320.000,00 złotych na modernizację strzelnicy w Myszkowie.

Gmina Myszków otrzymała dofinansowanie z programu „Strzelnica w powiecie”. Oprócz Myszkowa, który został zgłoszony i spełnił warunki formalne niezbędne do udziału w programie, zaświadczenia odebrali przedstawiciele władz samorządowych Przysuchy, Jasła, Piekar Śląskich, Tryńczy, Bolimowa, Rawicza, Gniezna, Sokółki oraz Domianowa.

Fot. MON

Uroczystość rozstrzygnięcia programu miała miejsce na strzelnicy Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce pod Warszawą.

- Dziękuję za to, że państwa jednostki samorządu terytorialnego wzięły udział w tym postępowaniu konkursowym związanym z budową i modernizacją strzelnic. To ważny program, który jest oczekiwany przez społeczeństwo - powiedział do samorządowców Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, wręczając zaświadczenia o dofinansowaniu zadań związanych z budową, remontami i utrzymaniem strzelnic oraz rozwijaniem sportu strzeleckiego.

Fot. MON

- Dzięki temu programowi możliwe jest zachęcenie do strzelectwa sportowego młodzieży oraz osób dorosłych, rozwijania ich umiejętności strzeleckich, tak aby w przyszłości mogli wstąpić do wojsk operacyjnych lub obrony terytorialnej, czy też stanowić wyszkolone rezerwy – powiedział minister, wręczając burmistrzowi Myszkowa i pozostałym samorządowcom zaświadczenia o uzyskaniu dofinansowania.