Medal dla Burmistrza Miasta Myszkowa
03-02-2020  administrator586

W minioną sobotę z okazji 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w hotelu Arche w Częstochowie odbyła się uroczysta Gala, na którą przybyli prezesi, działacze i samorządowcy, stanowiący fundament piłki nożnej na Ziemi Częstochowskiej. Gości powitał Prezes Podokręgu Częstochowa Grzegorz Derek, przypominając wyjątkowość jubileuszu.

- Ziemia Częstochowska dała śląskiej piłce trenerów: Gotharda Kokotta, Zbigniewa Dobosza, Włodzimierza Seifryda - założyciela, prezesa i trenera Gola Częstochowa oraz zawodników: Jerzego Brzęczka, Jakuba Błaszczykowskiego, Jacka Magierę i Agnieszkę Winczo oraz działaczy Jana Bzowego i Artura Szymczyka - wyliczył Henryk Kula. - Przez ich wyróżnienie chcę podziękować wszystkim działaczom, trenerom, piłkarzom i sędziom piłkarskim, którzy tworzyli i tworzą historię śląskiej piłki na Ziemi Częstochowskiej.

Z okazji Jubileuszu Kapituła przyznała Medale 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Medal za wkład w rozwój piłki nożnej otrzymał również Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak oraz wspomniany wcześniej Jan Bzowy - były dyrektor MOSiR-u w Myszkowie.

Historię częstochowskiego podokręgu piłki nożnej przedstawił doktorant Krzysztof Kościański sięgając do czasów zaborów i końca XIX wieku oraz lat 20-tych, minionego stulecia. A o najnowszej historii najlepiej opowiedzieli z ekranu swoimi golami Jakub Błaszczykowski oraz osobiście zza mikrofonu Jacek Magiera.