Ruszają rowery miejskie
27-05-2020  administrator992

1 czerwca br. rusza pilotażowy system rowerów miejskich na terenie Myszkowa i Żarek. Projekt "Jurajskie rowery" będzie funkcjonował do końca września br., a finansowany jest przez Gminę Myszków, Żarki oraz Starostwo Powiatowe.

Oddajemy użytkownikom cztery stacje, dwie w Myszkowie – były dworzec PKS-u oraz na Dotyku Jury, w Żarkach na Nowym Rynku przy przystankach autobusowych oraz w Leśniowie na terenie Turystycznej Frajdy. Każda ze stacji została wyposażona w terminal z panelem informacyjnym i sterującym, 12 stojaków rowerowych oraz 8 rowerów. By skorzystać z sytemu trzeba wcześniej dokonać rejestracji, która gwarantuje całodobowy dostęp do systemu wypożyczalni.  Prowadzona i aktualizowana będzie również całodobowa strona systemu, modułu rejestracyjnego oraz telefoniczne biuro obsługi klientów.

Cieszę się, że nasze starania przyniosły określone efekty. Rowery miejskie to projekt realizowany w wielu polskich miastach, cieszący się dużym powodzeniem. Nasi mieszkańcy w pełni zasługują na to by zaczął on również funkcjonować w Myszkowie. Na razie mamy „dwie stacje”, liczę, że w przyszłości będzie ich więcej" – powiedział Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.

Więcej na stronie jurajskierowery.pl