Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

30 lat działalności Klubu Osiedlowego PTTK „M-2” w Myszkowie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

30 lat działalności Klubu Osiedlowego PTTK „M-2” w Myszkowie

Osiedlowy Klub Turystyczny PTTK „M – 2” działający od 17 kwietnia 1978 r. przy Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ma już 30 lat.
W okresie 30-lecia 1978-2008 klub zorganizował 862  imprezy (wycieczki, biwaki, rajdy, obozy wędrowne), w których udział wzięło 12 066 osób. Członkowie klubu w tym okresie zdobyli  ponad 1909 odznak turystycznych i krajoznawczych (w tym tak nobilitujące w środowisku kolarskim, jak Kolarska Odznaka Turystyczna duża złota i KOT za wytrwałość, odznaka rajdu kolarskiego dookoła Polski, Szlakami zamków w Polsce). Z przemnożenia liczby uczestników przez ilość kilometrów pokonanych na każdej wyprawie rowerowej i zsumowania tych iloczynów wynika, że myszkowscy cykliści pokonali łącznie 502 133 km, a więc dotarli już dalej niż do Księżyca. W latach 2001-2006 myszkowianie oznakowali 10 szlaków turystyki rowerowej łącznej długości 231 km.


862 wyprawy, dzięki którym młodzież klubowa zwiedziła prawie cały kraj, wędrując po Wyspie Wolin, Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Ziemi Chełmińskiej, Pojezierzu Brodnickim, Mazowszu,  Roztoczu, jadąc z młodzieńczą fantazją do Kielc przez  Zakopane, wędrując  szlakiem wojsk   króla   Władysława Jagiełły  pod Grunwald,  penetrując Opolszczyznę, Warmię i Mazury oraz Wielkopolskę, moknąc na Ziemi Piotrkowskiej opisano w 11 tomach kroniki, bogato ilustrowanej zdjęciami i wycinkami prasowymi. Tamże znajdziemy opisy zagranicznych wypraw rowerowych, m.in. po Słowacji, wokół Tatr, na rajdy AIT w Belgii, Portugalii, Holandii, wyjazdów do Włoch, wędrówek po Francji, krótkich wypadów do Niemiec, Szwecji, na Litwę, Ukrainę, Słowację i do Czech. 


W 30-letnim okresie swego istnienia Klub „M-2” 13-krotnie zajmował pierwsze miejsce w dorocznym konkursie Komisji Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego PTTK na najlepsze ogniwo w kraju (ponadto 9-krotnie był na II oraz 5-krotnie na III miejscu). Klub jest wyróżniony Złotą Honorową Odznaką PTTK, Medalem ZW PTTK w Częstochowie, Dyplomem Zarządu Województwa Śląskiego.


Wystawa prezentuje zdjęcia wykonywane podczas wycieczek i wędrówek odbywanych przez rowerzystów na drogach krajowych i zagranicznych, przedstawia myszkowian podczas zebrań, na szlaku. Z pewnością niejeden z nas odnajdzie siebie na wystawianych fotografiach wybranych z 30-letnich zbiorów kronikarza.

Imprezy dla uczczenia 30-lecia Klubu PTTK „M-2” w 2008 r.

Data

Impreza

Miejsce

17 IV 2008

Zebranie podsumowujące 30 lat działalności klubu połączone z przecięciem wstęgi-dętki w drzwiach do Kącika Pamiątek Świetlica klubu „M-2”

20 IV 2008

XXX urodzinowy zlot klubowy Góra Włodowska

1 VI 2008

Otwarcie wystawy „30 lat M-2 w fotografii amatorskiej” Miejski Dom Kultury Myszków

13 VI 2008

Jubileuszowe spotkanie działaczy klubu „M-2” z władzami Urząd Miasta – Burmistrz

21/22 VI 2008

Nadzwyczajny Zjazd Członkowski z okazji 30-lecia Klubu Zaborze k. Poraja

23

WRZ

2014

2738

razy

czytano

1553/2733

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.