"Turyści" u Burmistrza

"Turyści" u Burmistrza

W piątek 13 czerwca br. Burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk spotkał się z członkami Osiedlowego Klubu Turystycznego PTTK "M-2", działąjącym przy Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Spotkanie odbyło się z okazji 30-lecia działalności myszkowskich rowerzystów.

Członkowie klubu (mający za sobą 864 wyprawy z udziałem 12 tys. uczestników) podzielili się swymi wspomnieniami z wycieczek i obozów wędrownych, opowiedzieli o dokonaniach klubu, podziękowali za udzielaną pomoc oraz podarowali spisaną historię Klubu "M-2". Rozmawiano o działalności krajoznawczej, wychowawczej, edukacyjnej i rekreacyjnej oraz o szlakach i ścieżkach rowerowych w Myszkowie i okolicy; prezes klubu Marian Kotarski przekazał burmistrzowi medal Za pomoc i współpracę nadany przez Zarząd Główny PTTK.

W toku spotkania, w którym uczestniczyli także zastępca burmistrza Rafał Gil oraz kierownik Wydzialu Edukacji, Sportu i Kultury UM Krystyna Jasińska. Burmistrz uhonorował dyplomami uznania i pamiątkowymi pucharami widocznymi na zdjęciu organizatorów życia turystycznego w klubie Romana Garncarza, Aleksandra Machurę, Mariana Kotarskiego, Krzysztofa Pichetę, Marcina Konopkę oraz prezes MSM Elżbietę Matysiewicz.