Spotkanie dla organizacji pozarządowych

Spotkanie dla organizacji pozarządowych

Centrum Inicjatyw Lokalnych zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości aplikowania o środki krajowe w ramach ministerialnego programu dotyczącego aktywności osób starszych.

Spotkanie odbędzie się najbliższą środę, 13 marca o godz. 15.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach, przy ul. Moniuszki 2 (I piętro).

Organizacje pozarządowe, zainteresowane wsparciem swoich działań na rzecz aktywności osób starszych, mają możliwość wystartowania w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W ramach drugiej edycji Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 mogą one uzyskać dofinansowanie w wysokości od 20.000 do 200.000 zł. Wkład własny (finansowy lub osobowy) organizacji pozarządowej wynosi 10 proc. wartości zadania. Termin składania ofert w powyższym konkursie mija 28 marca br.

Celem programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia oraz zagospodarowanie potencjału osób starszych (po 60 roku życia) poprzez aktywność społeczną tych osób.

Centrum Inicjatyw Lokalnych
osoba do kontaktu: