Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Polsko-rosyjska wymiana młodzieży

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Polsko-rosyjska wymiana młodzieży

Polsko-rosyjska wymiana młodzieży z Gimnazjum nr 5 w Myszkowie z uczniami ze Szkoły nr 594 Moskiewskiego Rejonu z St. Petersburga.
 
Już po raz drugi uczniowie Schumana wyjechali na zaproszenie Szkoły nr 594 Moskiewskiego Rejonu do St. Petersburga. W dniach 11.09.– 18.09.2013r. 15–osobowa grupa gimnazjalistów wraz z 3 opiekunami i dyrektorem szkoły wzięła udział w pierwszym etapie realizowanego wspólnie z Rosjanami projektu na temat „Życie codzienne Polaków i Rosjan”.
 
Program pobytu w mieście cara Piotra I był bardzo atrakcyjny i niezwykle intensywny. Polacy mieli możliwość obserwowania życia współczesnego Rosjanina w wielkim mieście, wzięli udział w licznych wycieczkach, zajęciach warsztatowych i lekcyjnych. We wsi Wikingów pod Wyborgiem poznali ubiór i militaria, sposoby walk oraz gry i taniec rdzennych mieszkańców. W muzeum etnograficznym zobaczyli rosyjskie, ludowe rzemiosło. Następnie na warsztatach partnerzy własnoręcznie wykonywali dekoracje talerzy, grali na ludowych instrumentach i tańczyli rosyjskie tańce. Polacy wraz z partnerami przygotowywali także wybrane przepisy kulinarne babć i mam. Powodzeniem cieszyły się bliny. Jednak największe wrażenie na myszkowianach zrobiła lokalizacja i architektura St. Petersburga, tym bardziej że pogoda była ciepła i słoneczna. Gimnazjalistom udało się również zobaczyć ogrody Peterhofu, do których popłynęli wodolotem. Każdy dzień w Rosji kończył się powrotem do rodziny partnera, gdzie młodzież poznawała tradycję, kulturę, obyczaje i kuchnię rosyjską.
 

Rewizyta Rosjan w Myszkowie planowana jest na październik. Całe przedsięwzięcie jest możliwe do realizacji dzięki pomocy finansowej CPRPiD w Warszawie. 

Polsko-rosyjska wymiana młodzieży (Ilość zdjęć w galerii: 3)

23

WRZ

2014

2695

razy

czytano

2805/2829

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.