Hale targowe - wreszcie konkrety

Hale targowe - wreszcie konkrety

W środę (14.12.2007 r.)  odbyło się zamknięte spotkanie reprezentacji kupców z hal targowych w Myszkowie z władzami miasta oraz wrocławskim konsorcjum chcącym zbudować w Myszkowie nowoczesne centrum handlowe, skupiające przedsiębiorców z miasta. Było to pierwsze ze spotkań z udziałem kupców, kolejne odbędzie się już z udziałem mediów i zaproszonych gości 10 stycznia 2008 roku w Urzędzie Miasta w Myszkowie o godzinie 16.00.

Kupcy po przedstawieniu wstępnych warunków najmu oraz koncepcji architektonicznych wykazali gorące zainteresowanie tematem, padły z ich strony deklaracje pełnego poparcia koncepcji. Nowoczesna hala targowa ma być miejscem nie tylko handlu, ale i miejscem życia kulturalnego, gdzie będą organizowane imprezy tematyczne, koncerty, pokazy mody oraz festyny rodzinne. Do dyspozycji kupców będzie około 70 miejsc handlowych w nowoczesnych i klimatyzowanych boksach.

Jeżeli rozmowy potoczą się bez przeszkód, inwestycja zostanie zrealizowana latem przyszłego roku i wtedy też nowoczesne hale zostaną oddane do użytku.

Inwestorem jest prywatna firma, która buduje wiele tego typu obiektów na Śląsku i Zagłębiu. Oczywiście inwestorami zostaną też sami kupcy, którzy opłacać będą czynsze lub wykupią boksy.

Pomysł zaangażowania prywatnego kapitału powstał, gdy radni Rady Miasta nie wykazali zainteresowania wsparciem modernizacji Hal Targowych ze środków miejskich. Burmistrz Janusz Romaniuk, nie chcąc pozostawić kupców i przedsiębiorczości lokalnej bez wsparcia, usilnie starał się opozyskanie inwestora alternatywnego. Jeżeli nie pojawią się nieoczekiwane przeszkody, cel - przy poparciu Rady Miasta, może zostać osiągnięty.

2099/3372