Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Urzędnicy i szlachetna paczka

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Urzędnicy i szlachetna paczka

Ten ogólnopolski projekt po raz pierwszy pojawił się 12 lat temu. Jego celem jest nie tylko konkretna  pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, ale też działaniem, łączącym dających z biorącymi. Dawać trzeba umieć, a prośba o pomoc wymaga odwagi. Dlatego tak ważnym elementem tego projektu są wolontariusze. Ludzie, którzy w rozmowie z rodzinami potrafią być partnerem, przyjacielem, kolegą, a nie funkcjonariuszem. Mówienie o sprawach rodzinnych, a tym bardziej trudnych, wielu z nas nastręcza problem. Dlatego tak ważny jest odbiorca, który nie tylko zaradzi, ale przede wszystkim wysłucha w taki sposób, że w tych prośbach nie poczujemy się gorsi.

Za zgodą burmistrza miasta, akcję wśród urzędników myszkowskiego magistratu „rozkręcił” komendant Straży Miejskiej Sławomir Pabiasz. W sumie, na terenie miasta działa 19 wolontariuszy, w tym pięciu pracowników Urzędu Miasta. W naszym mieście projekt ten realizowany jest po raz pierwszy. Wolontariusze dotarli do 63 pięciu rodzin, z czego na dzisiaj, 48 z nich włączono do projektu.

Okres Bożego Narodzenia to jak żaden inny, okres dawania. Każdy z nas ma szansę stać się darczyńcą na miarę swoich możliwości. Poszukujemy ludzi, którzy zrealizują marzenia tych najbardziej potrzebujących. Najczęściej są to całkiem proste marzenia. Ich spełnienie, może sprawić, że dla wielu rodzin, będą to radosne święta.

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl – rejon Myszków, można znaleźć beneficjenta dla siebie. Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak objął honorowy patronat nad projektem. 

 

23

WRZ

2014

2972

razy

czytano

1475/2900

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.