"WF z klasą" w Gimnazjum Nr 4

"WF z klasą" w Gimnazjum Nr 4

Gimnazjum Nr 4 w Myszkowie - Szkołą Stowarzyszoną z Programem „WF z klasą”. Ogólnopolski Program „WF z klasą”, stworzony został przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach.

Celem programu jest podjęcie współpracy z nauczycielami WF-u, dyrektorami szkół, uczniami i lokalnymi animatorami sportu i wypracowanie nowych sposobów prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia - tak obowiązkowe, jak i dodatkowe - powinny być ciekawsze, bardziej zróżnicowane, bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, ale także taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza. Udział w programie ma pokazać, że z aktywności fizycznej każdy może czerpać przyjemność.

W tym celu w dniu 6 grudnia 2013 roku w Gimnazjum nr 4, zorganizowano szkolną debatę tzw. Sportowy Okrągły Stół -  dotyczącą udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Dzięki debacie uczniowie mogli przedstawić swoje propozycje i pomysły na uatrakcyjnienie zajęć z wychowania fizycznego. Podczas rzeczowej dyskusji nad przedstawionymi argumentami dokonano wyboru dwóch zadań zainicjowanych przez uczniów. Jednym z nich będzie „Szkolny Dzień Fitness” a drugi to zorganizowanie Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej (drużyn mieszanych). Wszystkie działania podjęte w ramach programu będą dokumentowane przez koordynatora programu nauczyciela wychowania fizycznego Daniela Kasprzak na blogu internetowym ogólnopolskiego programu.

"WF z klasą" w Gimnazjum Nr 4 (Ilość zdjęć w galerii: 3)

1978/3390