Bekes miastem partnerskim Myszkowa

Bekes miastem partnerskim Myszkowa

Od czwartku, 6 lutego, gościły w naszym mieście dwie zagraniczne delegacje z zaprzyjaźnionej Kopřivnicy i nowego dla nas miasta Bèkès.

7 lutego, podczas Gali Promotor Myszkowa, Burmistrz Miasta Bèkès Izsó Gabor i Sekretarz Miasta Tàrnok Làszlóne oraz Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak i Przewodnicząca Rady Miasta Halina Skorek-Kawka podpisali umowę o współpracy. Obecni na sali przedsiębiorcy, ludzie polityki, kultury, sportu, mieszkańcy miasta - wszyscy oni stali się świadkami i przyszłymi bohaterami realizacji tej umowy.

Odnawiamy też współpracę z czeskim miastem Kopřivnica, z którym umowę podpisaliśmy w 1997 r. W ostatnich latach jej realizacja przejawiała się poprzez niektóre imprezy sportowe i spotkania dzieci niepełnosprawnych, w ramach akcji „Motylek”. Starosta miasta (w naszej nomenklaturze burmistrz) Josef Jalůvka jaki i burmistrz Żak oraz Izsó Gabor podkreślali, że współpracę pomiędzy naszymi miastami należy rozciągnąć przede wszystkim na pozostałe dziedziny życia, z naciskiem na wymianę dziecięco-kulturową oraz gospodarczą.
Goście zwiedzili miasto. Bardzo podobała im się nasza oczyszczalnia i proces produkcyjny w firmie Sokpol. Sobotni ranek spędzili w Częstochowie zwiedzając Klasztor na Jasnej Górze. Byli pod dużym wrażeniem Gali Promotor Myszkowa, lecz największe wrażenie wywarła na nich, jak sami często podkreślali, ciepła rodzinna atmosfera tego spotkania. Wizyta zakończyła się niedzielnym, pożegnalnym spotkaniem z lokalną prasą. Na  zaproszenia, odpowiedział Redaktor Naczelny Gazety Myszkowskiej Jarosław Mazanek. Oprócz naszych propozycji realizacji umów czekamy również na propozycje Państwa, tel. 34/313-26-82 w. 101, 168 lub e-mail: promocja@miastomyszkow.pl

Bekes miastem partnerskim Myszkowa (Ilość zdjęć w galerii: 7)

1995/3390