Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie wzięli udział w Konkursie organizowanym w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł i po raz drugi znaleźli się w gronie najlepszych.

Organizatorem tegorocznego Konkursu Fotograficznego „Nasza piękna okolica” było Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w  Poznaniu.  Warunkiem uczestnictwa  było  przesłanie w terminie do 30 listopada 2013 r. zestawu 10 zdjęć, które w wyjątkowy i pomysłowy sposób pokazują piękno otaczającej nas okolicy.

Głównym celem konkursu było zachęcenie młodzieży do zaprezentowania najpiękniejszych miejsc w swojej okolicy. Ocena nadesłanych prac dokonywana była przez Jury powołane przez Organizatora, które kierowało się  następującymi kryteriami przy wyłanianiu laureatów:
a) spójność przekazu wyrażanego pracą z tematem konkursu,
b) pomysłowość,
c) zaangażowanie w projekt,
d) sposób realizacji zdjęć,
e) wiek członków zespołu konkursowego

Uczniowie klasy IV a wraz z wychowawcą Panią Renatą Cholewką oraz nauczycielem języka angielskiego Panią Roksaną Sabatowską zrobili konkursowe zdjęcia podczas wycieczki klasowej. Wcześniej przygotowali odpowiednie stroje, które wykorzystali podczas sesji zdjęciowej.

Konkurs fotograficzny cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów. Wpłynęło prawie 450 zestawów zdjęć z całej Polski. Jury wyłoniło 8 laureatów. Wśród nich znalazła się klasa IV a z myszkowskiej Trójki.

14 marca 2014 roku dyrektor szkoły Pani Bożena Raczek na ręce przewodniczącego klasy przekazała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę - kamerę cyfrową.

Uczniowie z Trójki Laureatami Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Nasza piękna okolica" (Ilość zdjęć w galerii: 5)

2013/3390