Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Dni Otwarte w PPP OHP Myszków

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dni Otwarte w PPP OHP Myszków

31 marca pracownicy Punktu Pośrednictwa Pracy oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Myszkowie uczestniczyli w Targach Edukacyjnych zorganizowanych w ramach projektu „Doradztwo dla osób dorosłych w zakresie diagnozy potrzeb oraz wyboru kierunków i formy podnoszenia swoich kompetencji i podwyższania kwalifikacji na terenie powiatu myszkowskiego”.

Przedsięwzięcie skierowane jest dla młodzieży uczącej się, poszukującej pracy, bezrobotnej jak również do osób zatrudnionych i przedsiębiorców. Targi odbyły się w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, wśród wystawców dominowały ośrodki edukacyjne, głównie uczelnie wyższe z regionu śląskiego jak i szkoły policealne dające możliwość szybkiego przekwalifikowania się bądź uzupełnienia kwalifikacji. Podczas Targów pracownicy OHP przedstawili ofertę reprezentowanych przez nich jednostek OHP. Pośrednik pracy Weronika Antkowiak przedstawiła odwiedzającym aktualne oferty pracy dostępne w bazie PPP OHP  w Myszkowie, udzielała konsultacji i promowała projekt „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Pracownicy jednostek OHP uczestniczyli w targach w ramach kolejnego Dnia Otwartego organizowanego w PPP Myszków.

Punkt Pośrednictwa Pracy w Myszkowie rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2010r. Usytuowany jest w centrum Myszkowa w budynku Urzędu Miasta  przy ul. Kościuszki 26 i to właśnie ta lokalizacja jest dużym atutem dla działalności jednostki. Jednostka jest pierwszą utworzoną w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” na terenie powiatu myszkowskiego co wynikało z faktu, że  na  terenie powiatu nie było do tej pory żadnej instytucji z ramienia OHP  zajmującej się pośrednictwem pracy dla młodzieży. Działania Punktu w głównej mierze dotyczą młodzieży od 15 do 25 roku życia, zwłaszcza osób uczących się są i nie zarejestrowanych w PUP a chcących podjąć swoją pierwszą pracę. Dla tej grupy wiekowej (osoby uczące się w wieku 16-19 lat) PUP nie dysponuje żadnymi propozycjami. Można powiedzieć że jednostka wychodzi naprzeciw potrzebom młodzieży, która dzięki korzystania z usług Punktu  ma możliwość uzyskania pierwszych doświadczeń zawodowych. 

23

WRZ

2014

2378

razy

czytano

2038/3400

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.