Podsumowanie konkursu "Big Ben"

Podsumowanie konkursu "Big Ben"

4 kwietnia br. w Myszkowie, w siedzibie Szkoły Językowej „SUCCESS”, w Budynku Rotacyjnym na ul. Pułaskiego, zostały wręczone nagrody Laureatom I Myszkowskiego Konkursu z języka angielskiego „BIG BEN” pod Patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa.

Organizatorami Konkursu „BIG BEN” była Szkoła Językowa „SUCCESS” oraz Wydawnictwo MM Publications. Konkurs został skierowany do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu Myszkowa i okolic, a jego celem było promowanie języka angielskiego w praktycznym jego użyciu. W konkursie wzięło udział 42 uczniów z różnych szkół. „BIG BEN” odbył się w II Etapach: I Etap - Szkolny (Półfinał) sprawdzał kreatywne użycie języka angielskiego młodzieży w pisaniu poprzez m.in. napisanie dokończenia do podanego fragmentu teksu, natomiast II Etap - Finał, został przeprowadzony w formie ustnej.

Gościem Honorowym podczas wręczenia nagród, był Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak. W rozpoczynającym uroczystość przemówieniu, Organizatorzy Konkursu, podziękowali burmistrzowi za udział w uroczystości a także nauczycielom, za ich pracę i zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do Konkursu.
Organizatorzy, wraz z Burmistrzem Miasta, gratulowali Laureatom pokonania barier językowych i osiągnięcia wysokich wyników w Konkursie, a także wręczyli dyplomy i nagrody. Aż trzech Laureatów otrzymało nagrodę główną, którą jest kurs języka angielskiego ufundowany przez Szkołę Językową „SUCCESS”. Nagrodami były także książki sponsorowane przez Wydawnictwo MM Publications oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta Myszkowa.

Po uroczystym wręczeniu nagród odbyła się mini-konferencja dotycząca testu z języka angielskiego dla szóstoklasistów oraz mini-lekcja pokazowa z wykorzystaniem urządzenia multimedialnego.
Szkoła Językowa „SUCCESS” oraz Wydawnictwo MM Publications po wielkim sukcesie I Edycji, już dzisiaj zapowiadają kolejne edycje Konkursu „BIG BEN”, które z roku na rok będą wzbogacane o kolejne grupy wiekowe, na które Organizatorzy zapraszają już dzisiaj.

Oto Laureaci I Myszkowskiego Konkursu z języka angielskiego „BIG BEN”:
Zwycięzcy:
1. Faryś Aleksandra Zespół Szkół Publicznych Nr 5
2. Kwiatkowska Martyna Zespół Szkół Publicznych Nr 5
3. Musialik Szymon Zespół Szkół Publicznych Nr 3

Osoby wyróżnione:
1. Beza PiotrSzkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach
2. Szczypka JakubSzkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach
3. Olszewska MartaSzkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku
4. Gala SzymonSzkoła Podstawowa Nr 5
5. Pryka BartoszSzkoła Podstawowa Nr 5

Gratulujemy!