Kolejne 100 komputerów

Kolejne 100 komputerów

„Dostęp do Internetu myszkowskich jednostek oświatowych i rodzin zagrożonych wykluczeniem internetowym” to program, z którego, w poprzedniej edycji, do 100 rodzin trafił sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, a do naszych szkół i placówek podległych 178 identycznych zestawów. Po zwiększeniu zakresu rzeczowego projektu, zakupiliśmy kolejnych 88 zestawów (81 rodzin i 7 placówek). Pozostało tylko rozbudować sieć szerokopasmową.

Po trzech unieważnionych przetargach i negocjacjach bez ogłoszenia, udało się nam wyłonić wykonawcę. Zaoszczędzona kwota nie pokrywa jednak wartości zadania. Władza Wdrażająca Programy Europejskie obiecała nam ją refundować, ale póki co, musimy kwotę ok. 78 tys. zł zabezpieczyć z własnych środków. Właśnie temu zabezpieczeniu środków na realizację zadania dla naszych mieszkańców, poświęcona była ostatnia sesja nadzwyczajna.

Obecnie jesteśmy w trakcie naboru do drugiej emisji programu, do którego wniosek złożyliśmy w marcu ubiegłego roku. Wartość projektu to ponad 600 tys. zł. w 100% finansowanego ze środków zewnętrznych na zakup kolejnych 100 komputerów z dostępem do Internetu dla naszych mieszkańców.

2035/3390