Obchody święta Konstytucji 3 Maja

Obchody święta Konstytucji 3 Maja

223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, mimo niesprzyjającej pogody, licznie uczcili mieszkańcy Myszkowa, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych, kombatanci, młodzież szkolna. Warty przy pomnikach zaciągnęli myszkowscy harcerze.

Jak co roku, uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele pw. Narodzenia NMP na Mijaczowie. Po złożeniu kwiatów pod Ponikiem Ofiar Katynia, zebrani przeszli pod Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską. Słowa do zebranych, skierowali parlamentarzyści obecni na uroczystości, Pani Jadwiga Wiśniewska i Pan Artur Bramora oraz Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak. Zabierając głos jako gospodarz uroczystości mówił o dokonaniach ostatnich lat w aspekcie dobrej współpracy i porozumienia. Dziękując za wspólne decyzje zaznaczył, że dobro i rozwój miasta są nierozerwalnie złączone właśnie z porozumieniem i współpracą. Przemarszom towarzyszyła orkiestra strażacka z Mrzygłodu, a mini koncert w wykonaniu Eskadry, zakończył sobotnie uroczystości.

Obchody święta Konstytucji 3 Maja (Ilość zdjęć w galerii: 51)

2044/3392