Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Młodzież zachęcała do głosowania

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Młodzież zachęcała do głosowania

„Głosujemy 25 maja” - pod takim hasłem oraz jeszcze paroma innymi młodzież z Gimnazjum Nr 3 zachęcała dorosłych mieszkańców Myszkowa, by wzięli udział w wyborach do Europarlamentu.

Uczniowie i nauczyciele byli organizatorami happeningu, który w piątek, w samo południe przeszedł ulicami centrum miasta. Bezpieczeństwo zapewniała Straż Miejska. Happening, to zwrócenie uwagi „głosującej” części miasta na ważność niedzielnych wyborów. Decydując się na członkowsko w Unii Europejskiej powinniśmy korzystać z przywileju głosowania. Mamy możliwość wybrania silnej i dobrej reprezentacji. O tym właśnie próbowali powiedzieć nam uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Myszkowie. 

Był to jeden z elementów ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, realizowanego przez Szkolny Klub Europejski „Młody Europejczyk” we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod nazwą „Młodzi głosują”. Opiekunem projektu i organizatorem działań była p. Jolanta Miroszewska. W ramach projektu przeprowadzone zostały prawybory europosłów wśród uczniów szkoły oraz kampania profrekwencyjna wśród rodziców. Głównym, obok happeningu działaniem było zorganizowanie Powiatowego Forum Szkolnych Klubów Europejskich pod patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka. Uczestnicy forum musieli zmierzyć się z testami wiedzy o Unii Europejskiej, Parlamencie Europejskim i polskim przewodnictwie w Unii. Ponadto wykonywali transparenty na happening. Ostatnim elementem  projektu było ogłoszenie wyników wyborów młodzieżowych na platformie CEO. Kolejne działania uczniów to kolejne wybory.

Młodzież zachęcała do głosowania (Ilość zdjęć w galerii: 8)

23

WRZ

2014

2030

razy

czytano

1366/2707

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.