Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Uczniowie z "trójki" z wizytą w Chorwacji

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z "trójki" z wizytą w Chorwacji

W dniach od 17- 22 maja 2014 roku 11 uczniów z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Myszkowie pod opieką nauczycieli: Roksany Sabatowskiej, Elizy Noszczyk, Renaty Cholewki i zastępcy dyrektora do spraw szkoły podstawowej Violetty Pstrowskiej uczestniczyło w międzynarodowym spotkaniu uczestników programu Comenius Uczenie się przez całe życie, które odbyło się w jednej z chorwackich szkół.
 
Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli było to wspaniałe, nowe doświadczenie. Wizytę rozpoczęto od zwiedzania Parku Narodowego Jezior Plitwickich położonego w środkowej części kraju niedaleko wschodniej granicy z Bośnią i Hercegowiną. Jego największą atrakcją jest 16 jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami.
Drugiego dnia odbyło się  oficjalne powitanie w szkole Osnova Skole Jure Kastelana w Zagrzebiu, a następnie pod opieką „szkolnych przewodników” poszczególne grupy wyruszyły na zwiedzanie pięknej stolicy Chorwacji. Kolejny dzień rozpoczęto od prezentacji grup z poszczególnych państw partnerskich, czyli Chorwacji, Włoch, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Turcji i oczywiście Polski. Następnego dnia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych. Byli na lekcji muzyki, gdzie mogli nauczyć się tradycyjnych chorwackich pieśni, na lekcji angielskiego, informatyki i wielu innych. Uczniowie wzięli również udział w debacie - „Czy egzaminy ustne powinny być zakazane?”. Po burzliwej dyskusji ustalono, że egzaminy w takiej formie przynoszą wiele korzyści i powinny dalej funkcjonować. Czwartego dnia pobytu, w szkole obchodzono dzień sportu. Drużyny z różnych krajów wzięły udział w sportowej rywalizacji. Tego dnia dwóch uczniów z myszkowskiej Trójki:  Marcin Dudek i Mateusz Dudek mieli możliwość uczestniczenia w wywiadzie dla chorwackiego radia. Ostatniego dnia uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali wspaniały pożegnalny występ. Program składał się z kilkunastu odsłon teatralnych i muzycznych, nie zabrakło w nim i polskich akcentów.

Podczas całego pobytu koordynatorzy projektu podsumowali również pierwszy rok pracy i zaplanowali pracę na rok następny. Dla wszystkich uczestników  tego wyjazdu były to niesamowite chwile. 
 
- To naprawdę bardzo ważne, że uczniowie naszej szkoły mają możliwość obcowania z innymi kulturami i poznają ich tradycje oraz zwyczaje. Udział w projekcie to dla nich szansa na sprawdzenie swoich predyspozycji językowych i możliwość przełamania bariery nieśmiałości w porozumiewaniu się w obcym języku – mówi koordynator projektu Roksana Sabatowska.
 
Wypowiedzi uczestników projektu:
- Chorwaci to bardzo mili i gościnni ludzie. W szkole, która nas gościła, bardzo mile nas przyjęli. Mogliśmy poznać tamtejszy system szkolny.  Wyjazd bardzo nas zintegrował, szczególnie wartościowa była praktyczna  nauka języka angielskiego i działania w grupie. Było niesamowicie – Agnieszka Zamora.
 
- Atmosfera w szkole, która nas gościła była przesympatyczna. Uczniowie bardzo miło nas przyjęli, przywitali oraz zorganizowali zajęcia, na których mogliśmy poznać nieco kultury i obyczajów Chorwacji. Nawiązaliśmy sporo kontaktów, zarówno z Chorwatami, jak i osobami z krajów partnerskich. Wyjazd zaliczam do jak najbardziej udanych i mam nadzieję, że kiedyś po raz kolejny będę miała możliwość wzięcia udział w takim projekcie – Weronika Dziwosz.
 
- Pobyt w Chorwacji będę wspominał przez całe życie. Integracja europejska to świetna sprawa. Poznaliśmy tam wielu ciekawych ludzi, z którymi mamy do tej pory kontakt. Chorwaci są niezwykle mili i uprzejmi, a miasto Zagrzeb przepiękne – Marcin Dudek.
 
- Wyjazd do Chorwacji w ramach projektu Comenius był niezapomnianym przeżyciem. Uczniowie naszej szkoły zostali bardzo ciepło przyjęci przez chorwackich gospodarzy. Przygotowane dla nas zajęcia były różnorodne, ciekawe i bardzo interesujące. Każdy z uczniów nawiązał nowe znajomości, a większość z nas utrzymuje stały kontakt z nowymi przyjaciółmi. Słoneczna Chorwacja z pewnością nie umknie z pamięci żadnemu z uczestników projektu – Dawid Loręcki.

- Czas spędzony w Chorwacji wspominam bardzo miło. Poznałem tam kilka wspaniałych osób. Szkoła partnerska przyjęła nas bardzo gościnnie. Braliśmy udział w lekcjach, które mają uczniowie w Chorwacji. Na języku angielskim pracowaliśmy w grupach, a na chemii - przyglądaliśmy się, w jaki sposób uczniowie uczą się tworzyć wzory sumaryczne. Nauczyciele byli bardzo mili i sympatyczni. Młodzież z Chorwacji również powitała nas bardzo serdecznie. Atmosfera była przyjemna i niezwykle przyjazna. Chętnie pojechałbym tam jeszcze raz – Maciej Bajor

Uczniowie z "trójki" z wizytą w Chorwacji (Ilość zdjęć w galerii: 7)

23

WRZ

2014

3534

razy

czytano

1403/2729

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.