Kolejny sukces piłkarzy UKS-u

Kolejny sukces piłkarzy UKS-u

W dniach 6-9 czerwca zawodnicy UKS Myszków sekcji piłki nożnej uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „Danube Chellenge Cup 2014” Gerasdorf/Vienna w Austrii. ??ącznie do turnieju zgłosiło się około 55 drużyn z 7 krajów. Rozgrywki zostały przeprowadzone w 5 grupach wiekowych - U9, U11, U13, U14, U15. Nasze drużyny zostały rozlosowane do grupy A U14 (łącznie 11 drużyn) oraz Grupy B U11 (łącznie 14 drużyn).

Turniej rozpoczął się oficjalnym otwarciem imprezy przez włodarzy miasta Gerasdorf oraz przywitaniem wszystkich drużyn i gości z takich krajów jak: Czechy, Estonia, Niemicy, Polska, Słowacja, Węgry oraz Austria. Rozgrywki zaczęły się 8.06 o godz. 10.00 i odbywały się równolegle na 4 boiskach trawiastych. W pierwszym dniu turnieju nasi chłopcy, podopieczni trenera Marka Szycowskiego U14, rozegrali 2 mecze (1 remis, 1 wygrana) a podopieczni trenera Maćka Maślankiewicza z U11 – 3 mecze, z których wszystkie wygrali. Drugi dzień to kontynuacja rozgrywek grupowych, w których zawodnicy UKS U14 zagrali 2 mecze wygrywając wszystkie oraz zawodnicy U11 1 mecz, który niestety przegrali. Drużyna Marka Szycowskiego rozgrywki grupowe zakończyła na I miejscu co wprost uprawniało ją do gry w finale U14. Niestety, pomimo 3 meczy wygranych i 1 porażki zawodnicy trenera Maćka Maślankiewicza z powodu niekorzystnej liczby bramek strzelonych swoim przeciwnikom zajęli 3 miejsce w grupie i mogli tylko powalczyć o miejsce 7-9. W tym przypadku nie zawiedli i wygrali 2 kolejne mecze.

Ostatecznie reprezentacja UKS Myszków z rocznika 2000 (U14) osiągnęła ogromny sukces i zajęła II miejsce ulegając w finale Węgrom 0-1. Tak duży sukces mógł być osiągnięty dzięki ciężkiej pracy zawodników i trenera Marka Szycowskiego, ale również faktu, że wszyscy zawodnicy U14 to uczniowie klasy sportowej o profilu piłki nożnej, która jest prowadzona w myszkowskim Gimnazjum nr 5.

Drużyna trenera Maślankiewicza z rocznika 2003 zajęła V miejsce, ale głównie dzięki niekorzystnemu bilansowi bramek w fazie grupowej i wycofaniu się 2 drużyn z turnieju. Drużyna jest w fazie budowy i tak wysokie miejsce na 14 drużyn pozwala optymistycznie spojrzeć na wyniki chłopców w przyszłości.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki spotkań:

U11
LAC Inter (AUSTRIA) – UKS MYSZKÓW 2-3 (bramki Wiktor Kwiatkowski, Dawid Postułka 2)
AJAKS Częstochowa (POLSKA) – UKS MYSZKÓW 1-3 (bramki Wiktor Kwiatkowski, Wiktor ??oniewski, Szymon Kapuściak)
TRÓJKA ??OCHÓW (POLSKA) – UKS MYSZKÓW 3-5 (bramki Dawid Postułka, Szymon Kapuściak, Jakub Rychta, Jakub Wojtasik)
SV GERASDORF/STAMMERSDORF (AUSTRIA) - UKS 0-2

Rywalizacja o 7. miejsce
TJ BANIK SVERMOV (CZECHY) – UKS MYSZKÓW 1-4 (bramki Kwiatkowski, Poneta, Kapuściak, ??oniewski)
AJAKS Częstochowa (POLSKA) – UKS MYSZKÓW 2-3 (bramki Kwiatkowski, ??oniewski, Dworaczyk)

U14
FC SCHWEINFURT (NIEMCY) - UKS MYSZKÓW 0-0
SKP DUBRAVKA (S??OWACJA) – UKS MYSZKÓW 0-2 (bramki Igor Sychowicz, Maciek Kurek)