XXXV Międzynarodowy Bieg V Stawów

XXXV Międzynarodowy Bieg V Stawów

W dniu 15 czerwca 2014 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Myszkowie odbył się XXXV Międzynarodowy Bieg V Stawów. Głównym organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie, a współorganizatorem Ludowy Klub Sportowy Myszków.

W imprezie udział wzięło ponad 300 uczestników. Wśród nich byli czynni zawodnicy, zawodnicy amatorzy, maratończycy, uczniowie i nauczyciele oraz amatorzy nordic walking. W biegu wystartowali również biegacze z zaprzyjaźnionego miasta Koprivnice w Czechach. Po raz pierwszy w historii naszej imprezy uruchomiliśmy stronę internetową z informacjami o biegu i możliwością zapisania się do niego drogą elektroniczną.

Do biegu głównego i nordic walking zapisało się około 200 osób. Zapisy elektroniczne i uiszczenie opłaty trwało do 11 czerwca 2014 r. Pozostałe zapisy były również możliwe w dniu biegu. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę z logiem biegu a po ukończonym biegu medal pamiątkowy.

Punktualnie o godz. 9.00 wszystkich przybyłych zawodników oficjalnie przywitała i otworzyła imprezę sportową Zastępca Burmistrza Miasta Myszkowa Iwona Franelak.

Pierwszy bieg w kategorii BIEG PRZEDSZKOLAKÓW na 100m rozpoczął się o godz. 9.15. Na mecie dzieci otrzymały dyplom i pluszaki.

Kolejne biegi odbyły się w następującej kolejności:
• kategorii BIEG SZKO??A PODSTAWOWA  klas I - III  na 400m o godz. 9.20 (dziewczęta i chłopcy)
• kategorii BIEG SZKO??A PODSTAWOWA  klas III - VI  na 1000m o godz. 9.30 (dziewczęta i chłopcy)
• kategorii BIEG SZKO??A GIMNAZJALNA  klas I - III  na 2000m o godz. 9.50 (dziewczęta i chłopcy)
• kategorii BIEG SZKO??A PONADGIMNAZJALNA  na 3000m  o godz. 10.10 (dziewczęta i chłopcy)
• kategorii NORDIC WALKING (kat. OPEN) na 3000m o godz. 10.00 (kobiety i mężczyźni)
• kategorii BIEG G??ÓWNY  na 10km  o godz. 11.30 (kobiety i mężczyźni)

Po zakończonych biegach odbyła się dekoracja i wręczenie nagród dla najlepszych zawodników.
W organizację biegu włączyli się sponsorzy:
??? Urząd Miasta Myszków
??? Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
??? Starostwo Powiatowe w Myszkowie
??? Fabryka Obuwia KRISBUT S.A Myszków
??? Firma „SOKPOL”
??? Naturalna Woda Mineralna Jurajska
??? PF Studio „PRINT COLOR” Agnieszka i Paweł Fronciszowie
??? Zakład Produkcji Obuwia „OSCAR”
??? Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Myszkowie
??? Wspierali nas również druhowie z OSP, Policja Powiatowa w Myszkowie, Straż Miejska w Myszkowie, Ambitni Amatorzy, a nad naszym zdrowiem czuwali ratownicy medyczni.

Wszystkim współorganizatorom i ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że kolejne imprezy biegowe będą już na stałe w naszym kalendarzu. Już dziś na nie serdecznie zapraszamy.

XXXV Międzynarodowy Bieg V Stawów (Ilość zdjęć w galerii: 6)

2067/3390