Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Komunikat w sprawie braku ciepłej wody

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Komunikat w sprawie braku ciepłej wody

W piątek 6 czerwca 2014r. o godz. 13.30 otrzymaliśmy informację, że Fabryka Papieru Myszków 1 Spółka z o.o. z powodu złej sytuacji finansowej wstrzymuje dostawy ciepłej wody dla swoich odbiorców.

W tym samym dniu Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak wystosował protest do Fabryki Papieru Myszków 1, wyrażając swoje oburzenie z tego powodu. Jednocześnie w związku z wystąpieniem sytuacji kryzysowej zwołał na  dzień 9 czerwca 2014r. posiedzenie sztabu kryzysowego zapraszając do udziału dostawców ciepła, przedstawicieli Fabryki Papieru Myszków 1 oraz U&R CALOR. Na pytanie do dostawców ciepła: Czy istnieje możliwość połączenie sieci ciepłowniczych, tak aby w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych u jednego dostawcy, drugi mógł w trybie porozumienia przejąć dostawy ciepła do czasu usunięcia takiej sytuacji? Padła odpowiedź, że technicznie jest to raczej możliwe. Wymaga to jednak sprawdzenia sieci ciepłowniczej, w tym niewielkiegoi nieeksploatowanego odcinka należącego do Gminy Myszków.

10 czerwca 2014r. Burmistrz Żak wysłał pismo Fabryki Papieru Myszków 1, w którym prosi z uwagi na dobro społeczne, o rozważenie możliwości udostępnienia sieci ciepłowniczej innemu dostawcy, sugerując jednocześnie spotkanie celem wypracowania szczegółów tej inicjatywy.
Na spotkaniu w Urzędzie Miasta w dniu 12 czerwca 2014r. z Prezesem Zarządu Fabryki Papieru Myszków 1, Burmistrz Żak uzyskał zgodę na techniczne sprawdzenie ciepłociągu pod względem możliwości jego wykorzystania przez innego dostawcę w sytuacji awaryjnej. Ponadto rozmówcy wykazali zainteresowanie współpracą w tym względzie.

13 czerwca 2014r. Burmistrz Żak otrzymał do wiadomości oświadczenie załogi Fabryki Papieru Myszków 1 dotyczące ustaleń z rozmów pomiędzy załogą, a Fabryką Papieru Myszków 1 w sprawie wypłaty zaległego wynagrodzenia. Załoga informuje, że w przypadku braku wypłaty wynagrodzenia w terminie do 18 czerwca 2014r. może nastąpić ponowne zatrzymanie pracy przy kotłowni.

W piątek 13 czerwca 2014r. zespół fachowców składający się z przedstawicieli Fabryki Papieru Myszków 1, U&R CALOR oraz Urzędu Miasta dokonał oględzin sieci ciepłowniczych stwierdzając, że istnieje techniczna możliwość przesyłu ciepła na odcinku od ulicy Spółdzielczej do dzielnicy Mijaczów pod warunkiem usunięcia usterek technicznych.

W dniu 18 czerwca 2014r. Burmistrz Żak przesłał do Fabryki Papieru Myszków 1 oraz U&R CALOR projekt porozumienia umożliwiającego rozwiązanie problemów w dostawie ciepła dla mieszkańców w sytuacjach awaryjnych.

O dalszych krokach będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.  

23

WRZ

2014

1235

razy

czytano

1415/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.