Projekt "Śląsk"

Dużym powodzeniem zakończył się drugi rok współpracy naszych najmłodszych mieszkańców z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”.

8 marca 2013 roku Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak podpisał porozumienie, które pozwala przedszkolakom i dzieciom klas I-III na rozwijanie umiejętności tanecznych pod okiem wytrawnych instruktorów Zespołu „Śląsk”. Na scenie Miejskiego Domu Kultury mogliśmy z podziwem oglądać występy, sumujące ten kolejny okres współpracy. W tym roku z projektu skorzystały dzieci z Przedszkola Nr 5, oraz szkół podstawowych nr 1, 3 i 5.

- To piękne widowisko jakie mogliśmy przed chwilą oglądać dostarczyło nam wszystkim wielu wzruszeń. Mamy w Myszkowie nie tylko piękne, ale i utalentowane dzieci. Gratulując Wam drodzy, młodzi artyści, życzę by w przyszłości wielkie sceny stanęły przed Wami otworem. W imieniu Burmistrza Miasta Włodzimierza Żaka dziękuję również rodzicom za akceptację tego projektu - mówiła wiceburmistrz Iwona Franelak na podsumowującym projekt koncercie. Ogromnych wrażeń nie tylko najmłodszej części widowni, ale tej starszej również, dostarczył  przepiękny występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

W sumie, w trakcie tych dwóch lat, z projektu skorzystało ponad 240 dzieci. Od września zaczynamy od nowa.

2073/3390