Będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią!!!

Będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią!!!

W Myszkowie przy Zespole Szkół Publicznych nr 5 powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią.

300 tys. zł dotacji na budowę boiska sportowego,w kwietniu br. złożony został wniosek o dofinansowanie projektu pt. Budowa na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 5 w Myszkowie boiska rekreacyjnego o sztucznej nawierzchni do piłki nożnej, ogólnie dostępnego dla dzieci i młodzieży do Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie. Miasto ubiegało się o dotację na ten cel z programu BLISKO BOISKO to wieloletni program budowy boisk ze sztuczną nawierzchnią, zainicjowany przez Ministerstwo Sportu oraz Grupę PZU.

Minister Sportu Tomasz Lipiec oraz zarządy spółek Grupy PZU zadecydowali o przeznaczeniu środków na Program BLISKO BOISKO w przeświadczeniu, że sport jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju i wychowania młodych ludzi, promuje zdrowy styl życia a wychowanie przez sport jest skuteczną metodą walki z patologiami: chuligaństwem, narkomanią czy alkoholizmem, stanowiącymi źródła powstawania szkód ubezpieczeniowych.

Wniosek o dotacje powstał w Wydziale Rozwoju i Strategii Miasta.

Przetarg został ogłoszony w dniu 20 sierpnia br. termin składania wniosków trwa do dnia 12. 09. br.

"Zgodnie z założeniami programu blisko boisko na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 5 w Myszkowie ma powstać boisko do piłki nożnej o wym. 30m x 60m o nawierzchni z trawy syntetycznej o wysokości min. 50 mm. Realizacja tej inwestycji musi zostać zakończona najpóźniej do końca br."- powiedział Wojciech Chrapek z Wydziału Rozwoju.