Rodzinnie i sportowo podczas Pikniku

Rodzinnie i sportowo podczas Pikniku

Myszkowski Rodzinny Piknik to wydarzenie, które na stałe wpisało się w krajobraz letniego Myszkowa, impreza wzorem ubiegłorocznej edycji w ramach akcji „Bezpieczny Myszków” pod patronatem Burmistrza Miasta Janusza Romaniuka, promująca zdrowy styl życia, bez nałogów.

Pierwszy piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem myszkowian, którzy licznie odwiedzili teren Parku Leśnego. W tym roku organizatorzy serdecznie zaprosili rodziny z dziećmi również do Paku Leśnego, gdzie na gości czekało wiele atrakcji m. in. konkursy dla najmłodszych z nagrodami. Najmłodszą grupą uczestniczącą w konkursie były przedszkolaki, natomiast pozostali uczestnicy to dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjum.
Klasy od 1 – 3: Boroń Klaudiusz, Machura Sandra, Kulik Angelika
Klasy od 4 – 6: Bujakowski Kacper, Stelmach Klaudia, Stelmach Patrycja
Gimnazjum: Filipowicz Paweł, Słabosz Arkadiusz, Lauracji rajdu rowerowego: Giemza Roman, Kortas Łukasz, Chlebowski Jan, Kotarski Marian, Skwara Edmund, Hąc Kazimierz. oraz spora dawka muzyki.

W ramach II Rodzinnego Pikniku na stadionie MKS w sobotę 23.08. odbył się Turniej Piłki Nożnej dzieci i młodzieży w kategoriach szkoły podstawowa i gimnazja:

Wyniki Turnieju z dnia 23.08.2008 r. (sobota)
Kategoria I:

- Malinowski Oskar
- Stelmach Bartosz
- Kucia Kamil

Turyści z myszkowskiego Osiedlowego Klubu Turystycznego PTTK "M-2" w ramach II Pikniku "Postaw na zdrowie" przygotowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Spolecznej w Myszkowie zorganizowali wycieczkę rowerową "szlakiem myszkowskiego przemysłu". Na zbiórce przed Miejskim Domem Kultury prawie sześćdziesięcioro rowerzystów otrzymało koszulki z nadrukiem piknikowym, wysłuchało informacji o bezpiecznej jeździe oraz o atrakcjach na trasie wycieczki, po czym turyści (a byli to mieszkańcy Myszkowa, Poręby, Poraja, Zawiercia, Koziegłówek) ruszyli na przejażdżkę, podczas której mogli obejrzeć z wysokości rowerowego siodełka willę Schmelzerów, fabrykę papieru, kaplicę pałacową, willę Steinhagenów, zabudowania dworskie Baurertzów na Będuszu i folwark na "polach będuskich" - obiekty mające z reguły sto i więcej lat, których właściciele przed ponad wiekiem przyczynili się w istotny sposób do rozwoju gospodarczego Mijaczowa i okolic, w następstwie czego w 1950 r. Myszków uzyskał prawa miejskie.

Na Franulce urządzono krótki piknik odpoczynkowo-konkursowy. W rzutach beretem I m. zajął Łukasz Kortas (17,0 m), II m. Marian Kotarski (14,3 m) - obaj "M-2" Myszków, III m. Kazimierz Hąc (13,5 m) - Poręba; konkurs rzutów oponami rowerowymi do celu wygrał Roman Giemza - PTTK Poręba, II m. Jan Chlebowski - Klub PTTK Zawiercie, III m. Edmund Skwara - Poręba. Najlepsi otrzymali od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - głównego organizatora Pikniku - nagrody w postaci sprzętu przydatnego w turystyce rowerowej oraz wydawnictwa promujące Myszków. W amfiteatrze na peryferiach Myszkowa wszyscy turyści, podobnie jak i mieszkańcy miasta, ktorzy przybyli, by posłuchać występow artystycznych (m.in. kabaretu "Koń Polski"), otrzymali pyszną grochówkę. Słońce sprzyjało cyklistom.

Zobacz zdjęcia z II. Rodzinnego Pikniku.