Przyciągnąć inwestorów

Przyciągnąć inwestorów

Gdy w 2011 roku pojawiła się szansa zakupu działki na Gruchli, burmistrz Żakszybko z niej skorzystał. W ramach pierwokupu, za całkiem małe pieniądze, miasto nabyło 6 ha dziewiczego terenu.

By jednak zachęcić inwestorów do inwestowania w Myszkowie, teren ten należało uzbroić. Zadanie o niebagatelnej kwocie ponad 5,5 mln zł. udało się zmniejszyć do 15% własnego wkładu. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego pozyskaliśmy ponad 4,5 mln zł. na „Uzbrojenie terenu zlokalizowanego przy ul. Gruchla”. Umowa na wybudowanie kanału sanitarnego, deszczowego, wodociągu oraz odtworzenia jezdni po wybudowaniu mediów, kończy się 16 czerwca 2014 r. Dodać należy, że oferta dla potencjalnych inwestorów to nie tylko uzbrajany właśnie 6 ha teren, lecz również ulgi podatkowe.

9 maja 2013 r. została podjęta uchwała w sprawie „zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji i tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją na terenie Myszkowa”. Te dwa działania stwarzają dużą szansę nie tylko na pozyskanie inwestorów, ale również na rozwój firm już istniejących.

Poniżej, w materiale zdjęciowym, prezentujemy zmiany jakie w trakcie ostatnich paru miesięcy zaszły na działce przy ul. Gruchla.

PAŹ

1923/3389