Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Przyciągnąć inwestorów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przyciągnąć inwestorów

Gdy w 2011 roku pojawiła się szansa zakupu działki na Gruchli, burmistrz Żakszybko z niej skorzystał. W ramach pierwokupu, za całkiem małe pieniądze, miasto nabyło 6 ha dziewiczego terenu.

By jednak zachęcić inwestorów do inwestowania w Myszkowie, teren ten należało uzbroić. Zadanie o niebagatelnej kwocie ponad 5,5 mln zł. udało się zmniejszyć do 15% własnego wkładu. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego pozyskaliśmy ponad 4,5 mln zł. na „Uzbrojenie terenu zlokalizowanego przy ul. Gruchla”. Umowa na wybudowanie kanału sanitarnego, deszczowego, wodociągu oraz odtworzenia jezdni po wybudowaniu mediów, kończy się 16 czerwca 2014 r. Dodać należy, że oferta dla potencjalnych inwestorów to nie tylko uzbrajany właśnie 6 ha teren, lecz również ulgi podatkowe. 

9 maja 2013 r. została podjęta uchwała w sprawie „zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji i tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją na terenie Myszkowa”. Te dwa działania stwarzają dużą szansę nie tylko na pozyskanie inwestorów, ale również na rozwój firm już istniejących.

Poniżej, w materiale zdjęciowym, prezentujemy zmiany jakie w trakcie ostatnich paru miesięcy zaszły na działce przy ul. Gruchla.

10

PAŹ

2014

2898

razy

czytano

1296/2762

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.