Myszków w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Myszków w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Podjęte na początku tej kadencji działania przez burmistrza Włodzimierza Żaka, by Myszków wpisać w Katowicką Specjalną Strefę Ekonomicznąprzyniosły spodziewane efekty. Właściwie, zabiegi o strefę w Myszkowie, rozpoczął burmistrz Żak już w 2000 roku, kiedy to był pracownikiem KSSE.

Publikowane wówczas artykuły w GM dowodzą perspektywicznego myślenia o tworzeniu nowych miejsc pracy w naszym mieście. Wtedy jednak, nie wszyscy wierzyli w takie „ulgowe przedsięwzięcia”. Pomysł wrócił, gdy dzisiejszy włodarz miasta wygrał wybory. W 2012 roku, po zupełnie okazyjnej cenie, w ramach pierwokupu, miasto zdecydowało się na zakup 6 ha dziewiczego terenu przy ul. Gruchla. Sam teren to jeszcze za mało, by zainteresować przyszłych inwestorów. Dlatego też w szybkim czasie udało się pozyskać ponad 4,5 mln zł. dofinansowania na jego uzbrojenie. W sumie, za 10 tys. zł i 15% wartości kosztów uzbrojenia, mamy teren, dzięki któremu mogą znaleźć się miejsca pracy dla ok. 200 osób.

Burmistrz Żak często podkreśla, że patrzy na miasto jako na całość, dlatego też do wniosku z miasta dołączone zostały tereny pól będuskich - własność starostwa. Dzięki ogromnemu wsparciu i życzliwości wiceminister finansów p. Izabeli Leszczyny, dzięki uporowi i wytrwałości Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka przed Miastem Myszków otwiera się nowa perspektywa. Teraz może być już tylko lepiej.

PAŹ

1903/3374