Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Myszków w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Myszków w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Podjęte na początku tej kadencji działania przez burmistrza Włodzimierza Żaka, by Myszków wpisać w Katowicką Specjalną Strefę Ekonomicznąprzyniosły spodziewane efekty. Właściwie, zabiegi o strefę w Myszkowie, rozpoczął burmistrz Żak już w 2000 roku, kiedy to był pracownikiem KSSE.

Publikowane wówczas artykuły w GM dowodzą perspektywicznego myślenia o tworzeniu nowych miejsc pracy w naszym mieście. Wtedy jednak, nie wszyscy wierzyli w takie „ulgowe przedsięwzięcia”. Pomysł wrócił, gdy dzisiejszy włodarz miasta wygrał wybory. W 2012 roku, po zupełnie okazyjnej cenie, w ramach pierwokupu, miasto zdecydowało się na zakup 6 ha dziewiczego terenu przy ul. Gruchla. Sam teren to jeszcze za mało, by zainteresować przyszłych inwestorów. Dlatego też w szybkim czasie udało się pozyskać ponad 4,5 mln zł. dofinansowania na jego uzbrojenie. W sumie, za 10 tys. zł i 15% wartości kosztów uzbrojenia, mamy teren, dzięki któremu mogą znaleźć się miejsca pracy dla ok. 200 osób.

Burmistrz Żak często podkreśla, że patrzy na miasto jako na całość, dlatego też do wniosku z miasta dołączone zostały tereny pól będuskich - własność starostwa. Dzięki ogromnemu wsparciu i życzliwości wiceminister finansów p. Izabeli Leszczyny, dzięki uporowi i wytrwałości Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka przed Miastem Myszków otwiera się nowa perspektywa. Teraz może być już tylko lepiej. 

 

13

PAŹ

2014

2630

razy

czytano

1291/2762

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.