Pierwsi inwestorzy na terenie strefy

Pierwsi inwestorzy na terenie strefy

W dniu 30 czerwca 2014 r. w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Burmistrz MyszkowaWłodzimierz Żak uczestniczył  w przetargach ogłoszonych na sprzedaż 3 z 6 działek znajdujących się na terenie strefy w Myszkowie przy ulicy Gruchla.

Nabywców znalazły 2 działki:
- działka o numerze ewidencyjnym 10241/3 o powierzchni 1,0473 ha – wartość nieruchomości 397.471,00 zł
- działka o numerze ewidencyjnym 10241/5 o powierzchni 0,8945 ha – wartość nieruchomości 345.341,00 zł

Inwestorzy, którzy zakupili powyższe działki to Conexx Sp. z o.o. (działka 10241/3) oraz Ferros System Sp. z o.o. (działka 10241/5), którzy tym samym uzyskali zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie. Na przetarg na działkę o numerze ewidencyjnym 10241/7 i powierzchni 1,0569 ha nie wpłynęła żadna oferta.

Wyboru ofert dokonano w oparciu o ocenę zamierzeń oferenta co do przedsięwzięć gospodarczych, które mają być realizowane na terenie strefy oraz proponowaną cenę nabycia nieruchomości.

Firmę Conexx Sp. z o.o., która rozważała opuszczenie Myszkowa i poszukiwała już terenu, udało się zatrzymać w naszym mieście a tym samym uratować miejsca pracy w liczbie 75 pracowników w Grupie, w tym ponad 22 pracowników, których obecnie firma zatrudnia. Zgodnie z ofertą złożoną przez firmę, zatrudnienie w ciągu najbliższych lat ma wzrosnąć o co najmniej 30 nowych pracowników na terenie strefy. Do dnia 31.12.2023 r. zatrudnienie w firmie musi pozostać na poziomie co najmniej 52,26 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty.  Firma poniesie wydatki inwestycyjne o łącznej wartości co najmniej 15.612.180,00 zł w terminie do dnia 31.12.2020 r.

Przedmiotem działalności Grupy w skład której wchodzi Conexx, jest produkcja komponentów hal produkcyjnych i innych budynków przemysłowych tj. fundamentów, konstrukcyjnych elementów betonowych, konstrukcji stalowych, płatwi dachowych i ściennych oraz ich transport do odbiorcy i montaż. Ponadto Conexx Group współpracuje z dostawcami komponentów, których nie wytwarza we własnym zakresie tj. systemów rynnowych, okien, drzwi, bram, świetlików. Specjaliści Conexx Group wspierają również odbiorców w fazie projektowania budynków.

Ferros-System Sp. z o.o. to rozwojowa firma, zajmująca się obróbką skrawaniem obrabiarkami sterowanymi numerycznie oraz produkcją konstrukcji stalowych i systemów ogrodzeniowych na potrzeby rynku krajowego oraz Unii Europejskiej. Wydatki inwestycyjne, jakie firma poniesie w ciągu najbliższych 5 lat kształtują się na poziomie co najmniej 10.680.000,00 zł. Termin zakończenia inwestycji - 31.12.2019 r. W tym czasie zatrudnienie w firmie, które obecnie kształtuje się na poziomie 21 miejsc pracy, zwiększy się  co najmniej  o  18 nowych stanowisk.

PAŹ

1916/3390