Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Wizyta gości ze Słowenii w "piątce"

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wizyta gości ze Słowenii w "piątce"

W dniach 6–10.10.2014 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele ZSP nr 5 Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w Myszkowie gościli partnerów projektu „Comenius–uczenie się przez całe życie”. Tym razem zgodnie z założeniami wymiany międzynarodowej – uczestniczyła w niej 20 osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej z Nakla w Słowenii wraz z siódemką nauczycieli oraz dwuosobowa delegacja ze szkoły partnerskiej z Danii.

Hasło przewodnie projektu brzmi „Emocje pozwalają przełamywać granice”. Dla dorosłych to już druga wizyta w naszym mieście. Dzieci podejmowane są przez rodziny naszych uczniów z kl. V-tych i VI-tych. Korzyści płynące dla uczestników to oprócz przełamywania bariery językowej, wzajemne przeżywanie emocji towarzyszących obcowaniu z kulturą i tradycją innych państw. Plan wizyty zakładał pobyt w szkole oraz zwiedzanie atrakcyjnych miejsc w naszej okolicy. Poniedziałkowe powitanie w murach szkoły przez z-cę dyrektora Elżbietę Gocyłę, nauczycieli i rodziców było dowodem ,że gościnność polska może konkurować ze słoweńską. Mogliśmy posmakować tradycyjnych wypieków, a uczniowie w miłej atmosferze dzieli się "na żywo” pierwszymi wrażeniami. Znajomości zawierali wcześniej w trakcie korespondencji mailowej.

Wtorek upłynął pod znakiem jabłka. Ten owoc stał się symbolem przyjaźni i wokół niego toczyła się akcja lekcji otwartych, prowadzonych przez nauczyciela matematyki i informatyki . Wykorzystanie multimediów i obrazowy przekaz wiedzy ułatwił zrozumienie zawiłości geometrii i umożliwił wirtualną wędrówkę po naszym mieście i regionie. Uczniowie mogli degustować potrawy przygotowane w klasach w ramach sałatkowego Dnia Jabłka. Obejrzeli występy uczniów klas młodszych w repertuarze ludowych piosenek z jabłuszkiem jako light motywem. Wspólnie wykonali plakaty z emblematami flag narodowych pt- Jabłonie przyjaźni, emocjonowali się w trakcie meczów piłki nożnej chłopców i piłki siatkowej dziewcząt. Popołudniowe spotkanie integracyjne na Podlasie przy ognisku i wspólnych pieczonkach pokazało, że zabawa nie zna granic. Wielu wrażeń dostarczyło zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga i Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach a warsztaty ceramiczne przeprowadzone w Kuźnicy Starej k. Poraja udowodniły, że sztuka to język uniwersalny.

Nasi goście spotkali się też z panem burmistrzem Włodzimierzem Żakiem i otrzymali pamiątkowe upominki, które będą im przypominać o wizycie w naszym mieście. Ukoronowaniem całego wydarzenia było barbeque w Bobolicach połączone ze zwiedzaniem zamku. Mamy nadzieję, że ten rodzaj wymiany doświadczeń udowodni jak ważna we współczesnym wychowaniu młodego pokolenia jest otwartość na poznawanie emocji drugiego człowieka i przełamywanie ograniczeń. Koordynator projektu pani Jolanta Pucek oraz współpracujące z nią nauczycielki języka angielskiego Marta Szewczyk i Agnieszka Zimna potwierdzają, że ten rodzaj działań dydaktyczno- wychowawczych przynosi wymierne korzyści dla uczniów i nauczycieli. Uczniowie "piątki" uczestniczący w wymianie i ich rodzice, którzy brali czynny udział w przygotowaniu tej niezwykle udanej imprezy z żalem żegnali swoich gości. Wszyscy już dziś nie mogą się doczekać rewizyty w Słowenii w marcu 2015 roku.

Wizyta gości ze Słowenii w "piątce" (Ilość zdjęć w galerii: 15)

16

PAŹ

2014

3210

razy

czytano

1250/2731

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.