"Bezpieczna droga do szkoły"

"Bezpieczna droga do szkoły"

Wraz z początkiem roku szkolnego wzrasta natężenie ruchu drogowego w pobliżu szkół. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku Straż Miejska  w Myszkowie  działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” podejmuje działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa.

Już w sierpniu  br. funkcjonariusze  Straży Miejskiej w Myszkowie wspólnie z przedstawicielami  Wydz. Edukacji Kultury i Sportu  Urzędu Miasta  przeprowadzili weryfikację terenów wokół szkół, zobowiązując jednocześnie  zarządców do naprawienia stwierdzonych uchybień.

Od pierwszego września szczególnym nadzorem objęte  są  drogi w rejonach szkół.  Funkcjonariusze  Straży Miejskiej  wspólnie z Policjantami Komendy Powiatowej w Myszkowie czuwają   będą nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie stwarzających zagrożenie kierujących ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

Aby zapobiec niebezpieczeństwom i wskazać prawidłowy sposób postępowania   strażnicy  miejscy w pierwszych tygodniach września odwiedzą w szkołach podstawowych pierwszoklasistów, dla których rozpoczyna się nowy okres w życiu. Często bardziej niż dotychczas samodzielny. Aby był bezpieczny,  strażnicy wspólnie z dziećmi w czasie spotkań wybiorą najwłaściwsze sposoby zachowań, zarówno na drodze jak i w miejscu zamieszkania, czy placu zabaw.