"Odblaskowy Pierwszak"

"Odblaskowy Pierwszak"

Końcowe miesiące roku to coraz krótsze dni, coraz brzydsza pogoda, która niestety powoduje większą ilość wypadków, również z udziałem pieszych, zwłaszcza dzieci. Często powodem wypadków z ich udziałem jest ich słaba widoczność, zwłaszcza podczas ponurych, deszczowych dni.

Z myślą o najmłodszych Wydział Promocji Miasta, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu oraz Straż Miejska przygotowały opaski odblaskowe w ramach akcji „Bezpieczny Myszków”.

Każdy pierwszoklasista otrzyma opaskę odblaskową, którą będzie mógł nosić, przez co z pewnością będzie bardziej widoczny i mniej narażony na nieprzyjemne zdarzenia, nie tylko w drodze do szkoły. Dodatkowo funkcjonariusze Straży Miejskiej wygłoszą prelekcję na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz uczulą na możliwe zagrożenia płynące z otoczenia.

Przedstawiciele w/w wydziałów odwiedzą szkoły w następujące dni: 17.09.2008 r. – SP 4, 19.09.2008 r. – ZSP 2, 22.09.2008 r. – ZSP 1, 23.09.2008 r. - ZSP 4, 24.09.2008 r. – ZSP 3, 26.09.2008 r. - SP 6, 29.09.2008 r. - ZSP 5 oraz 30.09.2008 r. - SP 7.

2076