Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Statuetka od motocyklistów z MKM

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Statuetka od motocyklistów z MKM

Miłym akcentem podczas akcji „Ludzie z klasą, a ekologiczny savoir vivre” było podziękowanie za współpracę jakie Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak otrzymał od Myszkowskiego Klubu Motocyklowego.

- To dla mnie nie lada wyróżnienie, myślę, że przed nami jeszcze wiele wspólnych przedsięwzięć - mówił burmistrz Włodzimierz Żak. Klub MKM to nie tylko entuzjaści jednośladów, ale znaczna już dzisiaj grupa ludzi na stałe wpisujących się w charakter naszego miasta. Żadna z większych, ale i mniejszych imprez nie może się bez nich obejść jak i bez ich bardzo smacznej grochówki.

Klub swoją tradycją sięga roku 1948. W kronice Klubu zapisano „W początku 1948 r. na terenie Myszkowa, liczącym około 7 tysięcy mieszkańców istnieje 21 właścicieli motocykli, którzy nie są zrzeszeni, wśród nich powstaje myśl utworzenia klubu motocyklowego. Inicjatorami tego zdrowego kroku, którym przyświeca hasło organizowania i promowania sportu motocyklowego i turystyki są: Kołodziejczyk Roman, Kulak Jan, Ludwig Ryszard, ??aszek Antoni, Malinowski Edward, Mańko Edward, Mańko Gorgoniusz, Pachowicz Kazimierz, Szczerkowski Zygmunt, Targowski Marian. 29 lutego 1948 roku odbywa się w sali Fabryki Papieru w Myszkowie pierwsze organizacyjne zebranie w obecności 21 osób, na którym wyłania się Zarząd Klubu i Komisja Rewizyjna. Oficjalna nazwa klubu brzmi MYSZKOWSKI KLUB MOTOCYKLOWY”.

Świetność Klubu po latach przywróciła grupa ludzi, których zafascynował taki rodzaj relaksu. Reaktywacja Klubu MKM W dniu 7 lipca 2007r. wznawia swą działalność MYSZKOWSKI KLUB MOTOCYKLOWY. Pomysłodawcami reaktywacji MKM byli: Janusz Janoska, Leszek Brzegowski, Piotr Miklas, Mirosław Turzyniecki, Paweł Maślanka, Jacek Krytowski. Za zgodą i aprobatą członków MKM z 1948 r. pana Mariana Targowskiego i Edwarda Gila , Klub nasz przejął chlubną tradycję kontynuowania historii motocyklizmu na naszym terenie. Klub nasz posiadał status Stowarzyszenia Zwykłego, jest zarejestrowany w Starostwie Powiatowym. Od dnia 8 sierpnia 2013r. jesteśmy Klubem Sportowym pod nazwą "Myszkowski Klub Motocyklowy 1948".

31

PAŹ

2014

3036

razy

czytano

1273/2763

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.