Komunikat Burmistrza Miasta Włodzimierza Żaka

Komunikat Burmistrza Miasta Włodzimierza Żaka

W 2011 roku, po zaledwie czteromiesięcznym okresie pełnienia funkcji, mając wciąż stosunkowo niewielkie doświadczenie jako burmistrz miasta, zacząłem otrzymywać sygnały o niejasnościach, dotyczących budowy Galerii Oczko. By ustrzec się niepożądanych sytuacji, zdecydowałem się na nagrywanie rozmów dotyczących tej inwestycji. Na szczęście, moje obawy okazały się płonne, bowiem spotkania mieściły się w dopuszczalnych standardach prawnych i etycznych.

Nagrań owych nie usunąłem od razu z pamięci komputera, traktując je jako nieistotne, a potem po prostu o nich zapomniałem. Okazało się, że ktoś je wykradł z mojego komputera, a konkurent wyborczy je wykorzystał. Przykrym jest fakt, że wobec braków argumentów merytorycznych, startujący w wyborach, wykorzystują kradzione materiały jako element gry politycznej. Sprawę włamania się do służbowego komputera Burmistrza Miasta przekazałem Policji.

LIS